Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boston Eşcinsel Erkek Korosu Boğaziçi'ndeydi

-
Abone ol

Boston Eşcinsel Erkek Korosu'nun İstanbul konseri, bugün Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşti.

3 bine yakın kişinin geldiği konserin öncesinde, Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nden Madır Öktiş ve Beren Azizi sahneye çıkarak, LGBTİ’lerin eşit yurttaşlık hakkına değindi; “Hayatlarımızı şiddete ve ayrımcılığa uğrayarak sürdürmek zorunda değiliz. Konser de vereceğiz, şarkılar da söyleyeceğiz, torunlarımızı da seveceğiz. Okulda, işte, mecliste; her yerde olacağız” dedi.

Koro şefi Reuben Reynolds, yarın düzenlenecek 13. İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne koro olarak katılacaklarını açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün açıklaması şöyle oldu:

“Değerli konuklar 21. yüzyıldayız. Tarihin LGBTİ özgürlüğü açısından evrildiği bir dönemdeyiz. Bu çağı homofobik olarak deneyimlemek bir kayıptır. Bu çağı bu özgürleşmenin bir parçası olarak deneyimlemek ise Eros’tan yana olmaktır. Hayatlarımızı şiddete ve ayrımcılığa uğrayarak, rencide edilerek, kınanarak, aşağılanarak sürdürmek zorunda değiliz. Konser de vereceğiz, şarkılar da söyleyeceğiz, dans da edeceğiz, çocuklarımızı da büyüteceğiz, torunlarımızı da seveceğiz, öğrencilerimizi de yetiştireceğiz. Okulda, işte, mecliste; her yerde olacağız. “

"Özgürce performanslarımızı gerçekleştirdiğimiz bir dünya diliyoruz”

Kulüp, konser öncesi koronun da izniyle Madır Öktiş’in bir performans sergilemesinin planlandığını ancak okul yönetiminin buna izin vermediğini açıkladı. “Daha fazla hedef gösterilmeye maruz bırakılmamak sebebiyle, okulumuzu da düşünerek, değerli okul yöneticilerimizin de tavsiyesi ile üzülerek bu performansımızı gerçekleştiremiyoruz. Kimse daha fazla üzülsün istemiyoruz, özgürce performanslarımızı gerçekleştirdiğimiz bir dünya diliyoruz” dedi.

Konser Katy Perry'den “Firework” şarkısıyla sona erdi. Koro üyelerinin gökkuşağı renklerinde kurdelelerini sallayarak söylediği şarkı esnasında, ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter da sahneye çıkarak koroya katıldı.

Bianet

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir