Bankalar Tüketicilere Bir Fatura Daha Kesti!

-

Bankalar Tüketicilere Bir Fatura Daha Kesti!

Bankalar Tüketicilere Bir Fatura Daha Kesti!

Müşterisi olduğunuz banka borcunuzu hatırlatmak için size gönderdiği mesajların faturasını size kesiyor.

Kredi ya da kredi kartı borç ödemenizi aksattı iseniz bankanız sizi hemen uyarıyor buraya kadar sorun yok fakat uyarı mesajları ekstrenize 3 TL olarak yansıtılıyor. Yani bankaya olan borcunuza borç ekleniyor.

Bankaya olan borcunuzu aksattınız ise dikkat! Şikayet Portalı Şikayetvar’a gelen şikayetlere göre müşterilerine ‘Borcunuzu Geciktirdiniz’ mesajı atan bankalar müşterilerini uyardıkları bu mesajlardan 3 TL alıyor. Hesap özetinizde belirtilen borcunuzu zamanında ödemediğinizde bankalar önceki dönemden devreden borcunuz var ise hesap kesim tarihinden borcun ödendiği tarihe kadar faiz hesaplıyor. Tüketicilerden gecikme faizi alan banka birde müşterisine borcunu hatırlatarak tekrar borçlandırıyor.

BİLGİ İSTEMEDİK

“Ev kredim 5 gün geciktikten sonra bankadan mesaj geldi ve bildirim ücreti olarak 3 TL kesileceği bildirilmiş. Ben zaten yatırmadığımı biliyorum. Bankadan bilgi istemedim. Müşteri hizmetlerini kendim arayıp gecikme olacağını ve yatıracağım tarihi bildirdim. 3 TL da olsa yasal hakkımı arayacağım. İnsanları enayi yerine koyuyorlar. Bu bankadan kredi çektiğime çok pişmanım. Sürekli sorun yasıyorum. Ödemeleri kontrol etmezseniz istemediğiniz sigorta parası bile kesiliyor.”

BİR MESAJIN BEDELİ 3 TL Mİ?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kredi Kartı
Görüş Bildir