Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ateizm İle İlgili İzleyebileceğiniz Dikkat Çekici 13 Video

795PAYLAŞIM

Bu paylaşımın amacı birçok insanın genelleme yaparak önyargıyla yaklaştıkları ateistlerin görüşlerini daha net bir şekilde anlayabilmek içindir ve herhangi bir şekilde hakaret etme niyeti taşımamaktadır (yine de rahatsızlık duyabilenler olacaktır). Dünya üzerinde birbirinden farklı binlerce inanç sistemi bulunmaktadır, ve bunlar hakkında bir şeyler öğrenmeniz sadece inançlarını değil ama aynı zamanda farklı kültür ve anlayışları da anlayabilmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde deizm, agnostisizm ve ateizm gibi görüşleri de gözden geçirmek insanlar için birer tehdit olarak görülmemeli ve fikirlerin gelişimi açısından onlarla savaşmak yerine aradaki diyalogları zenginleştirebilmelidir. Şunu da belirtmek gerekir ki ateizmin de çeşitleri bulunmaktadır ve bazıları tarafından sıklıkla Satanizm ile karıştırılmaktadır.

Hoşunuza gitse de gitmese de, sizden çok daha farklı şeylere inanan yada sizin inandıklarınızı bütünüyle yanlış bulan insanlar her ülkede yaşamaktadır, ve bu farklı görüşlerle hemfikir olmasanız bile önyargılı olmamak adına onları kulaktan-dolma bilgilere ve şahsi fikirlere dayanmadan anlamak birbirinizle daha iyi geçinmenizi ve insan türü için daha sağlıklı bir gelecek sunmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple hiç kimse bir inanç yada inançsızlık sistemine saygı göstermek mecburiyetinde değildir, bu saygı ancak bir insan inançlı yada inançsız olabilme hakkına sahip olmak istediğinde gösterilir. Eleştirmek bir haktır, eleştirilere (sizi ne kadar sinirlendirse bile) kulak vermek de bir olgunluk göstergesidir.

Özgür Düşünce Hareketi adlı grup ateistlere yöneltilen bütün soruların cevaplarını kendi oluşturdukları bir argüman arşivine eklediler. Merak edenler arşive buradan bakabilirler.

Not: Türkçe alt-yazısı görünmüyorsa ayarlardan açabilirsiniz.

1. Sayın İnançlı, Neden İnanıyorsun? (Fibbs1701)

2. Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm (The Thinking Atheist)

3. Bir Ateist'in Yaşama Amacı (AndromedasWake)

4. İnsanları Rahatlatan Şeyler (Carl E. Sagan)

5. Çocuklara Dini Öğretmek (The Thinking Atheist)

6. Aklın Sesi: Ahlak (Richard Dawkins)

7. Akıllı Tasarım (The Thinking Atheist)

8. Bir Ateistin Yaşamınızı Sıradışı Kılma Çağrısı (Fibbs1701)

9. Bilimsel Perspektif vs İnanç (Sean Carroll)

10. Dinsiz Bir Dünya (A.C. Grayling)

11. Neyin Gerçek Olduğunu Nasıl Biliriz? (Stephen Fry)

12. Ateistlere Söylenemeyecek 15 Söz (Hemant Mehta)

13. Kendiniz Düşünerek Risk Alın (Christopher Hitchens)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sari28

Ben bir müslümanım ve bu arada videoları izledim şahsi olarak sorgulayarak müslüman oldum araştırarak öğrenerek ergenlik çağında aklıma takılan sorulara mantıklı cevaplar bularak yani diyosunuzya körü körüne inanıyosunuz diye ben öyle değilim gerçi günümüzde yok değil araştırmayıp imanını güçlendirmeyen insanlar var orası öyle yobaz araştırmayan insandır İslam dinini kabul eden değil ama herkes araştırsa mantıklı olarak bulucakları şey islam Bu arada aklıma ünlü ateist Antony Flew geldi ''Yanılmışım Tanrı Varmış'' araştırın sayın ateistler

ersin-altindag

dawkins tanrı yanlıgısı veya tanrıyı acmak isimli kitaplarını oku benze bide kuranı oku ben okudukdan sonra ateist oldum

benzodiazepin

tam ateit oldum sanıyodum gazmış aq çıkardım kurtuldum

soa

hııı demek ki götünden düşünüyormuşsun bi ara bak kurtulumuşsun.

benzodiazepin

ben her yerimle düşünüyorum anam :*

soa

olum benim, o beyin boşuna mı var her organ kendişi işini yapar beyin düşünür, böbrek süzer , kapl kan pompalar. hadi götünle düşündüğünde ki olanı gördük ama senden ana tavsiyesi küçük osman ile düşünürsen o çalıştırmadığın, içinde beyin olan kafayı vurursun taşlara.

benzodiazepin

ah be ulaşım sen de yıllarca sadece beyninle düşünmeye çalışmışsın ama belli ki kapasiteni aşmışsın,yakmışsın güzelim makineyi :'( kokusu buraya kadar geldi yanığın

soa

evet yaktığım doğrudur bu yüzden kendi yazılım şirketim var bu yüzden elektronik robotik ve yapay zeka üzerine araştırma yapıyorum çünkü inandıklarım var benim yalnız bu inandıklarım toplum tarafından dayatılmış değil benim gözümde doğru olanlardır işte bu yüzden kazanıyorum.

supertan

:) özcan yıldız-selçuk keskinkılıç ibretlik olmuş...

Görüş Bildir