Hacettepe'de 4 Doktor Yolsuzluk İddiasıyla Açığa Alındı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

‘Uluslararası Boyuta Taşan İddialar Var’

‘Uluslararası Boyuta Taşan İddialar Var’

Hacettepe Ünversitesi'nde yürütülen bir soruşturma kapsamında Girişimsel Nöroradyoloji'de görevli iki profesör ve iki doçent açığa alındı.

Nöroradyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nda, ''geri ödemesi olmayan malzemelerin kullanılıp devlete fatura edildiği, hastaların tıbbi kayıtlarıyla, bilimsel verileriyle oynandığı, uluslararası bazı firmalarla etik olmayan ilişkiler kurulduğu'' iddiaları üzerine geçen yıl Ekim ayında soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmada elde edilen veriler ışığında Profesörler S.Ç. ve I.S. ile Doçentler K.Y. ve S.G. görevden uzaklaştırıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Hacettepe'de 4 Doktor Yolsuzluk İddiasıyla Açığa Alındı

Hacettepe Üniversitesi'nde yürütülmekte olan bir soruşturma çerçevesinde ikisi profesör, ikisi de doçent olmak üzere dört doktor açığa alındı.

Hacettepe Üniversitesi'nde yürütülmekte olan bir soruşturma çerçevesinde ikisi profesör, ikisi de doçent olmak üzere dört doktor açığa alındı. Girişimsel Nöroradyoloji'de görevli doktorlara el çektirilmesinin 'yolsuzluk iddiaları' temeline dayandığı öğrenildi.

Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde 4 doktor açığa alındı. Nöroradyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nda yolsuzluk iddiaları nedeniyle, ekim ayında soruşturma başlatılmıştı. "Geri ödemesi olmayan malzemelerin kullanılıp devlete fatura edilmesi, hastaların tıbbi kayıtlarıyla oynanması, hastaların bilimsel verileriyle oynanması ve uluslararası bazı firmalarla etik olmayan ilişkiler kurulması" ilgili başlatılan ve üçüncü ayına giren soruşturmada elde edilen veriler ışığında profesör S.Ç. ve I.S. ile doçent K.Y. ve S.G. görevden uzaklaştırıldı.

Kendinden önceki iki rektör ve eski genel sekreter hakkında 'yolsuzluk yaptıkları' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmasıyla dikkat çeken Hacettepe Rektörü Prof. Murat Tuncer, soruşturmayı ve doktorların görevden alınmasına yönelik bilgileri doğruladı. Prof. Tuncer, "Uluslararası boyuta taşan iddialar var. Soruşturma devam ediyor. Sürecin selameti açısından görevden uzaklaştırmayı uygun bulduk." dedi.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBilim
Görüş Bildir