'Hayırlı Bir Şey Demeyeceksen Sus'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Hayırlı Bir Şey Demeyeceksen Sus'

'Hayırlı Bir Şey Demeyeceksen Sus'

Bakan Mehdi Eker, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çözüm sürecinde ciddiyetsizlik olduğu yönündeki sözleri üzerine, "hayırlı bir şey söylemeyecekse susmalı" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çözüm sürecinde tıkanmanın olmadığı, ciddiyetsizlik olduğu yönündeki sözleri üzerine, "Herkes sürece, katkı sağlayacak hayırlı bir söz söyleyecekse söylemeli, hayırlı bir şey söylemeyecekse susmalı. En azından sürece böyle katkı sağlamalı. Hükümet bu önemli meseleyi çözme konusunda kararlılıkla, ciddiyetle çalışıyor" dedi.

Bir tarım işletmesinin açılışına katılmak üzere Karabük'e gelen Mehdi Eker ilk olarak Karabük Valiliği'ni ziyaret etti. Mehdi Eker, valilik önünde Karabük Valisi İzzettin Küçük, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci tarafından karşılandı. Tören mangasını selamlayan Eker daha sonra valinin makamına geçti.

Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Mehdi Eker, Suriye'de kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaları değerlendirerek, "Bazı kulaklar maalesef bu durum karşısında sağır, bazı gözler de kör, görmüyor. İnşallah bu son yaşanan durum uluslararası camianın, ilgili uluslararası kuruluşların dikkatini çeker de bundan sonra muhtemel saldırılar karşısında hiç değilse bir tedbir alırlar. Duruma müdahale ederler ve yaptırım uygularlar" dedi.

Suriye'de insanlık suçu işlendiğini söyleyen Eker, "Vicdanları kanatan bir saldırı var burada. Katliam var. İbadethaneler, camiler, kiliseler, her yer bombalanıyor. Çoluk çocuk demeden insanlar, siviller katlediliyor, bomba yağdırılıyor. Şehirler adeta hayalet şehirlere dönüştürülmüş. Şehirler top ateşine, havan toplarına hedef haline getiriliyor. Bu kimyasal silah haberlerini bu sabah basından duydum. Lanetlemekten başka şu anda benim diyeceğim yok" diye konuştu.

HERKES SORUMLULUKLA KONUŞMAK DURUMUNDA

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çözüm sürecinde tıkanma olmadığını, ilerlemesinde ciddiyetsizlik olduğu yönündeki sözleriyle ilgili soru sorması üzerine Eker şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiSelahattin DemirtaşSuriye
Görüş Bildir