“10.000 Kadın" İle Kadın Girişimcilerin Yol Haritası Çiziliyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

“10.000 Kadın" İle Kadın Girişimcilerin Yol Haritası Çiziliyor!

“10.000 Kadın" İle Kadın Girişimcilerin Yol Haritası Çiziliyor!

Goldman Sachs , Goldman Sachs Vakfı ve Özyeğin Üniversites i’nin birlikte yürüttüğü 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı , 2013 yılı ikinci dönem kayıtları için iş dünyasında seslerini daha gür çıkarmak isteyen yeni kadın girişimcileri bekliyor. Program dördüncü yılında da işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere yol göstermeye devam ediyor. Türkiye’de 2013 yılının ikinci yarısında toplam 130 kadının daha ücretsiz eğitim göreceği programdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Sosyal sorumluluk projesi olarak yürütülen 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’ndan Türkiye'de bugüne kadar toplam 274 kadın girişimci burslu eğitim aldı. Global dünyanın gerektirdiği yönetim becerileri ve bilgi donanımları ile programdan mezun olan kadınların yüzde 83’ü işlerini büyütmeyi başarırken, yüzde 77’si yeni işe alımlar yaparak istihdama önemli katkı sağladı. İlk yılından itibaren büyük ilgi gören program kadın girişimcilere profesyonel bakış açısı ile beraber cesaret ve özgüven de aşılıyor.

Kimler Katılabilir?

En az lise mezunu

İşletme lisans ve yüksek lisans eğitimi almamış

İşini büyütmeyi kendine hedef olarak belirlemiş

Daha önce bu tür eğitimlerden maddi koşullar nedeniyle yararlanamamış

En az 2 yıllık iş tecrübesine sahip

İstanbul'da düzenlecek, 3 aya yayılmış 6 haftalık programa katılabilecek durumda olan bütün kadın girişimciler programa başvurabilir.

Eğitim Programı

Girişimcilik ve Sermayeye Erişim

Pazarlama ve Satış

Organizasyonel Planlama ve Süreç Yönetimi

Muhasebe ve Finans

Ticaret ve İş Planı Geliştirme

İş Planı Değerlendirme

Eğitimler her katılımcıya program süresince sağlanacak dizüstü bilgisayarlar desteğinde gerçekleştiriliyor ve eğitim dili Türkçe. Dersleri Özyeğin Üniversitesi akademisyenlerinin yanısıra kendi alanında uzman profesyonel danışman/eğitmen ve konuk konuşmacılar veriyor.

Ayrıca mezunların KOSGEB hibe ve kredilerinden faydalanması için her sene gerekli çalışmalar yapılıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Girişimciİstanbul
Görüş Bildir