Zello: Eğlenceli Telsiz Uygulaması!

CihazlarMobil-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Zello: Eğlenceli Telsiz Uygulaması!

Türkiye’de olduğu gibi dünya üzerinde de oldukça popüler hale gelen telsiz uygulaması Zello’nun genel hatlarını ve kullanılabilirliğini ele aldık.

Zello kısaca telefonları bas-konuş hale getiren bir iletişim programı. Sesli görüşme ve sms gibi artık klasikleşmiş iletişim hizmetlerinden sıkılmış olanlara alternatif olarak çıkan eğlenceli uygulama Zello, altyapı olarak internet üzerinden ses iletimine dayanıyor. Bu sistemin ana odağı PTT yani Push-to-talk. Daha önce Turkcell’in farklı cihazlarda denediği fakat başarı sağlayamadığı bu sistem artık bu tarz uygulamalar ile popüler hale gelmiş durumda.

Kullanış olarak telefonları telsiz gibi kullanabilme olanağı sağlayan push-to-talk teknolojisi, teknolojinin yol katetmesi ile genel olarak telsizlerde kullanılmakta ve son dönemlerde akıllı telefonlar üzerinde de yaygınlaşmaktadır. Uygulamalar arasında ön plana çıkan uygulama ise Zello.

Peki Zello’yu ön plana çıkaran özellikleri neler?

Verdiği hizmet kalitesi, kullanıcı odaklı kolay kullanıma olanak tanıyan tasarımı, sesi anında karşı tarafa aktarabilmesi, kurumsal müşteri hizmet alternatifi sunması, grup kurabilme ve modere edebilme özellikleri Zello ’yu n plana çıkarıyor diyebiliriz.

Zello bugüne kadar App Store ve Google Play üzerinden 30 Milyonun üzerinde bir indirilme oranına sahip fakat uygulamayı indirip ilk etapta alışamayıp cihazından kaldıran birçok kullanıcı olduğu da şirket tarafından doğrulandı. Aslına bakarsanız uygulama kullanım açısından çok basit olarak dizayn edilmiş. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra adres defterinizden kayıtlı Zello kullanıcılarına direkt olarak ulaşabileceğiniz gibi kolay bir şekilde istediğiniz kişiye davet de gönderebiliyorsunuz. Telefon numarası veya kullanıcı ismi ile de kişi araması yapılabiliyor.

Zello karşılıklı görüşmelerde sesi çok hızlı iletebiliyor, bu sayede anlık cevaplar verebilip anın tadını rahatça çıkarabiliyorsunuz. Kendi arkadaş çevrenizle kendinize özel gruplar kurmanıza da imkan tanıyan uygulamada bu sayede konferans tadında görüşmeler de yapabiliyorsunuz. Sizin işiniz var ve muhabbete dahil olamazsanız bile tıpkı telsizlerde olduğu gibi konuşmaları anlık olarak dinleyebiliyor istediğiniz zaman müdahale edebiliyorsunuz.

Telefonunuzu sesini kıstığınız anda uygulama bunu algılayıp sizi offline konumuna getiriyor fakat siz hiçbir şey kaçırmıyorsunuz çünkü konuşmaları uygulamaya girip baştan dinleyebiliyorsunuz. Gruplarınıza şifre koyup özel tutabilir isterseniz de açık bırakıp farklı kişilerin dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama Gezi direnişleri döneminde de gruplar üzerinden bir çok kişi tarafından iletişim aracı olarak kullanılmıştı.

Zello iPhone, Android ve Blackberry için indirilebilir durumda, hatta PC versiyonu bile mevcut, uygulamayı PC’nize indirip oradan da tadını çıkarabilirsiniz. Çok geniş kullanım alanı sunduğunu bu şekilde görebildiğimiz uygulama farklı iletişim kanalları arayışında olanların oldukça dikkatini çekecektir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleBlackberryDeepMindTurkcell
Görüş Bildir