Selami Altınok Göreve Hızlı Başladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Emniyet Müdürü Göreve Hızlı Başladı

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından görevden alınan Hüseyin Çapkın'ın yerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Selami Altınok, sabah erken erken saatlerde denetleme yaptı.

İlk olarak otopark tadilatta olduğu için emniyet müdürlüğünün bahçesine park edilen otomobillerin kaldırılmasını isteyen Altınok, daha sonra Narkotik, Mali ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlüğü'nün bulunduğu B bloka geldi. İncelemelerde bulunup bilgi alan Altınok, basın mensuplarının soruları üzerine, "Kurumu tanımaya çalışıyorum. Akşam da söyledim, hayırlı olur inşallah. Halkımızın mutluluğu, huzuru ve güvenliği için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız." diye konuştu.

Altınok, basın mensuplarının operasyona ilişkin sorularına, "Teşekkür ederim" şeklinde cevap verdikten sonra incelemelerde bulunmak üzere mobese merkezine geçti.

SIRADIŞI ATAMA

1980’den bu yana ilk kez bir hükümet, doğrudan bir valiyi İstanbul’a il emniyet müdürü olarak atadı. Bu uygulamanın son örneği 1978’de Kozakçıoğlu’ydu

İSTANBUL'A UZANAN YOLCULUK BÖYLE GERÇEKLEŞTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Aksaray Valisi Selami Altınok ’un Aksaray’dan İstanbul’a uzanan yolculuğu böyle gerçekleşti;

SAAT : 16.00 ANKARA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Aksaray Valisi Selami Altınok 68 plakalı sivil araçla Ankara’da görüntülendi.

Altınok, bu araçla Başbakanlık’a geldi.

SAAT : 17.15 BAŞBAKANLIK

Başbakan Erdoğan, bir süre görüştüğü Altınok ile birlikte saat sıralarında Başbakanlık’tan ayrıldı.

SAAT : 18.30 SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

İstanbul’un yeni emniyet müdürü Selami Altınok, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte özel uçak ANA ile saat Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Uçakta AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da yeraldı.

SAAT : 20.00 İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Altınok, daha sonra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

SAAT : 01.30 İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Selami Altınok saat 01.30’a kadar Emniyet Müdürlüğü’nde kaldı. Altınok, emniyetten ayrılırken açıklama yaptı. Altınok bir soru üzerine, "Arkadaşlarımdan brifing aldım. Tanımaya çalışıyorum. Farklı bir teşkilat. Benim bugüne kadar içinde çalışmış olmama rağmen birebir fazla ilgilenmediğim bir teşkilat. Öğrenmeye gayret ediyorum" diye cevap verdi.

SAAT : 09.00 İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Selami Altınok sabah erken saatte Vatan Caddesindeki binadaydı. Altınok Emniyet Müdürlüğü binasının 3 ayrı bloğunda faaliyet gösteren şubeleri ve onların alt birimlerini gezdi. Selami Altınok, son operasyonları gerçekleştiren Mali ve Organize Suçlarla Mücadele Şubelerinin bulunduğu B bloktan çıkarken görüntülendi. Altınok, basın mensuplarının operasyona ilişkin sorularını "Teşekkür ederim" şeklinde yanıt verdi.

mynet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAvrupa BirliğiBaşbakanEgemen BağışHüseyin Avni MutluİstanbulMynetRecep Tayyip ErdoğanRüşvet
Görüş Bildir