Udo Kier Altın Portakal Film Festivali'nin Konuğu Olacak

-

Udo Kier Altın Portakal Film Festivali'nin Konuğu Olacak

Udo Kier Altın Portakal Film Festivali'nin Konuğu Olacak

Yönetmen Ali Özgentürk'ün sinema tarihinde nadir görülen bir projeye imza atarak aynı oyuncular, aynı mekânlar ve aynı hikâyeden iki film olarak çektiği “Görünmeyen” ve “Beni Sev”, Altın Portakal Film Festivali'nde seyirci ile buluşacak. 6 - 12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festival i'ne ayrıca filmde Macar besteci Bela Bartok’u canlandıran Udo Kier de konuk olacak.

Hitler'in faşist yönetiminde ülkesi Budapeşte’den ayrılıp Paris'e yerleşen ve burada katıldığı bir davette bir Türk kadınının mırıldandığı Anadolu ezgisini araştırmak için ülkemizde gelen ünlü Macar besteci Bela Bartok’u canlandıran Udo Kier, “Ali Özgentürk’ün çok iyi bir yönetmen olduğunu bildiğim için bu rolü kabul ettim” dedi.

“Görünmeyen” ve “Beni Sev” filmleri farklı kültürlerden gelen Recep ve nişanlısının öyküsünü anlatıyor. Aralarında sevgiyle tüm görünmeyen farklılıkların ortaya çıkacağı bu yolculuk, onlara ilginç de bir sürpriz hazırlamıştır. İki gencin ailesi yıllar önce Anadolu'da yaptıkları bir gezi sırasında bir konuğa eşlik etmişlerdir. İşte bu konuk Bela Bartok’tur.

Oyuncu Udo Kier’in son filmi “Iron Sky” da Altın Portakal kapsamında mizahla ilgili tematik bölümde gösterilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAltın PortakalAntalyaBudapeşteFestivalSinema
Görüş Bildir