Sosyal Medyanın Tarihi

 > -

Sosyal Medyanın Tarihi [İnfografik]

Geçmişten günümüze sosyal medyayı anlatan infografiklerden birisiyle daha karşınızdayız. Bu seferki infografiği hayata geçirenler zaman konusunda çok daha cömert davranarak MÖ 550 tarihine kadar geri gitmişler ve sosyal medyanın izini o zamanlarda sürmüşler.

Aynı zamanda iletişimin de tarihini anlatan interaktif infografikte geçmişten günümüze iletişim yöntemleri eğlenceli bir dil ile anlatılıyor. Avalaunch Media tarafından hayata geçirilen infografikte farklı zaman dilimlerini ziyaret ederek o dönemin öne çıkan iletişim metodlarına göz atabiliyorsunuz.

Bir mikro site olarak tasarlanan infografik üç ana zaman dilimine bölünmüş. MÖ 550 – 1800′ler, 1900′ler ve 2000′ler. Sosyal medyanın asıl yolculuğu da son iki bölümde karşımıza çıkıyor.

E-posta ortaya çıkması, Napster, Blogger gibi artık klasikleşen hikayelerin yanında Facebook, Twitter gibi güncel servisler de son dönemin popüler sosyal ağları ve uygulamaları da infografiğin 2000^ler bölümü altında karşımıza çıkıyor.

İnteraktif infografiğin tamamına bu bağlantıdan ulaşarak iletişimin uzun sosyal medyanın kısa tarihine keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookTwitter
Görüş Bildir