Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Raporlar

Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz ile Ordu, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde görülecek sağanak yağışların, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege'de kuvvetli kuvvetli (30-60 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Batı Karadeniz ve Güney Ege Kıyıları'nda kuvvetli (30-60 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BALIKESİR Az bulutlu ve açık 28

BURSA Az bulutlu 27

EDİRNE Az bulutlu 31

İSTANBUL Az bulutlu ve açık 27

 • EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu 28

DENİZLİ Az bulutlu 33

İZMİR Az bulutlu ve açık 32

MANİSA Az bulutlu 33

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu 33

ANTALYA Az bulutlu ve açık 36

BURDUR Az bulutlu ve açık 31

K.MARAŞ Az bulutlu 35

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 28

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 26

KONYA Parçalı ve az bulutlu 28

NEVŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 26

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve az bulutlu 25

BOLU Parçalı bulutlu 25

KASTAMONU Parçalı bulutlu 22

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 24

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/s), kıyılarında yer yer fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 26

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 27

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

 • DOĞU ANADOLU

Bölgenin kuzey ve batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Ardahan ve Kars çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

MALATYA Az bulutlu 31

MUŞ Parçalı ve az bulutlu 30

VAN Az bulutlu 24

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 35

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 33

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 36

SİİRT Az bulutlu ve açık 35

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz'de fırtına, Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar; Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusunda sabah saatlerinde 6 ila 8, öğle saatlerinde 5 ila 7, akşam saatlerinde 4 ila 6; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, batısı batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı sabah saatlerinde 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz'de 3,5m, Doğu Karadeniz'de 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
 • MARMARA Hava Durumu : Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, Batı Akdeniz'de sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, sabah saatlerinde batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaİstanbulKahramanmaraşMalatyaMuşSamsunVan
Görüş Bildir