Memurlarda Maaş Sistemi Değişiyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Memurlarda Maaş Sistemi Değişiyor

Memurlarda Maaş Sistemi Değişiyor

Kamuda memurlara verimlilik kriteri geliyor. Buna göre çok üreten memur çok maaş, az üreten ise az maaş alacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili çalışma yaptıklarını açıkladı. Az çalışan memurla çok çalışan memur arasında performans açısından ortaya koydukları verim açısından bir kriter olmadığına işaret eden Çelik, şunları söyledi:

"Bu bir sorun diye önümüze geliyor ve çözüm bulunması gerekiyor. Nitelikli personel Ankara’da, İstanbul’da, Bursa’da yoğunluk arz ediyor. Ama ülkenin tümü bizim. Nitelikli personelin Türkiye’nin dört tarafına gitmesi gerekiyor ki oradaki hizmetlerde kalite kazansın. Böyle bir talep var. Bu talepler karşısında 5 - 6 maddelik bize biriken talepler çerçevesinde mutfak düzeyinde çalışmalar yapılıyor.

ÇOK ÇALIŞANA ÇOK MAAŞ

Devlete kapağı attık anlayışının da değişeceğini kaydeden Çelik, şöyle devam etti:

"Şimdi siz kamu çalışanısınız diyelim ve nasıl olsa devlete kapağı attık anlayışındasınız. Dünyanın neresinde üretmeyen bir insanı çalıştırırlar? Özel sektörde olduğu gibi kamuda da verimliliğin esas alınması gerekiyor. Biz verimliliği esas alan bir sistemin çalışmasını yapıyoruz. 3 milyon memurdan daha fazla verim almanın yollarını arayacağız. Öyle bir sistem getireceğiz ki çok üretene çok maaş, üretmeyene de düşük maaş alsın istiyoruz.

Çelik, “Verimli personelle verimsiz personel arasında bir fark getireceğiz. Bir personel, 8 saat boyunca nefes almadan çalışacak, bir diğeri de oturarak aynı maaşı alacak. Bu işten ne anladık biz” diye sordu.

Haberin Tamamı İçin:

Kamuda memurlara verimlilik kriteri geliyor. Buna göre çok üreten memur çok maaş, az üreten ise az maaş alacak...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBursaİstanbulmemur
Görüş Bildir