Mars'ta Yaşam İzi Bulundu İddiası

 > -

Mars'ta Yaşam İzi Bulundu İddiası

Mars'ta Yaşam İzi Bulundu İddiası

Kızıl Gezegen'den gelen bir görüntü, uzaylı izi olarak yorumlandı. NASA'nın Mars yüzeyine indirdiği Curiosity'nin gönderdiği fotoğrafları inceleyenler, uzaylılara ait iz bulduklarını düşünüyor.

Mars'ta uzaylı fosili iddiası tartışılıyor. NASA, Curiosity gezginini 6 Ağustos'ta Mars yüzeyine indirdiğinden beri gelen fotoğraflar, hem bilimadamlarını, hem de amatör uzay bilimcileri oldukça meşgul ediyor.

Curiosity'nin gönderdiği fotoğrafları tek tek inceleyen UFO avcıları, buldukları "uzaylılara ait izleri" YouTube ve benzeri platformlardan dünya ile paylaşıyorlar.

Fotoğraflardan birinde, kaya parçaları arasında görünen bir nesnenin "fosilleşmiş bir parmak" olduğu iddiası bu paylaşımlardan yalnızca biri.

Bir diğer fotoğrafta, yine kayalar arasında bulunan koyu renkli bir obje "ayakkabı ya da sandalet" olarak yorumlanıyor.

Mars çöllerinde görülenlerden daha farklı renklerdeki bir kaya parçasının ise "Mars'a ait yaşam formu" olabileceği iddia ediliyor.

Curiosity'nin kameralarından gökyüzü fotoğraflarındaki kimi nokta ve şekillerse, UFO olarak yorumlanıyor. Uzmanlarsa bunların sadece Curiosity Gezgini'nin CCD kamerasındaki "ölü piksel"ler olduğunu savunuyor.

Curiosity'nin gönderdiği fotoğraflar şimdiden gündemde önemli bir yer kaplarken, UFO araştırmacılarının Mars'ta yaşam izi bulma çılgınlığı giderek artacak gibi görünüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CuriosityUzayYoutube
Görüş Bildir