Kolot: 'Beşiktaş Tolga'yı Almalı'

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Kolot: 'Beşiktaş Tolga'yı Almalı'

Kolot: 'Beşiktaş Tolga'yı Almalı'

Eski Beşiktaş yöneticisi Celal Kolot, Beşiktaş gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta bir dönem yöneticilik yapan ve muhalif kişiliği ile tanınan Celal Kolot, Sporx'e yaptığı değerlendirmede ilginç tespitlerde bulundu.

Kolot, mevcut başkan Fikret Orman'ın, Prosinecki ile anlaştığını ifade ederken stat konusuna da değindi.

İşte Kolot'un açıklamaları;

Beşiktaş'ta yaklaşan seçimlerle ilgili düşünceleriniz nelerdir? Hangi adayı başkanlığa daha yakın görüyorsunuz?

*Bu seçim, baskın bir seçim. Gereksiz bir zamanda olmuştur ama Beşiktaş kongre üyelerinin doğru karar vereceğine inanıyorum. Serdal Adalı'nın gelmesi Beşiktaş adına daha hayırlı olur.

'BEŞİKTAŞ PROSİNECKİ İLE ANLAŞTI'

Fikret Orman Thomas Schaaf'la anlaştı deniliyor. Geldiği takdirde başarılı olabilir mi?

*Ben Prosinecki'yle anlaştı diye biliyorum. Thomas Schaaf'la ilgili çok fazla dedikodu çıkmadı. O yüzden Fikret Orman'ın Prosinecki'yi getireceğini düşünüyorum. Beşiktaş'ta ne kadar başarılı olur bilemiyorum tabiki.

Almanya'dan transfer edilen kaleci Güvenç Günay'ı nasıl değerlendirirsiniz? Gökhan Töre'nin de Beşiktaş'a yakın olduğu konuşuluyor...

*Alman 3. Ligi'nde oynayan bir Türk kaleci. Kimin tavsiye edip, kimin izlediğini bilmiyorum ama bana göre Tolga Zengin'in muhakkak ve muhakkak Beşiktaş'a alınması lazım. Gökhan Töre, çok yetenekli, hem U-17 hem de Chelsea genç takımlarında çok iyiydi fakat 3 senedir geriye gitti. Çok başarılı olamadı. Zar gibi. 1 gelirse Aydın Karabulut gibi olur. Ona çok benzetiyorum. 6 gelirse de Beşiktaş çok büyük kazanç sağlar.

'ADALI'NIN ARASI MENDES İLE İYİ'

Serdal Adalı, iki teknik adamla görüştüğünü ama açıklamayacağını söyledi. Sizin bir bilginiz yada duyumunuz var mıdır?

*Bilemiyorum. Hiç bir duyumum yok, inşallah Beşiktaş'ın derdine çare olur ama Serdal Adalı yabancı bir teknik adam getirir. Serdal Adalı'nın menajer Mendes'le arası çok iyi olduğu için herhalde Mendes'in futbolcualrını ve antrenötlerini getirecek diye umuyorum.

Beşiktaş camiası genel olarak Mendes'ten yana oldukça şikayetçi. Siz Mendes'e nasıl bakıyorsunuz?

*Tabiki, menajerlerin kulübü tekeline almasına her zaman karşıyım. 3,5 milyon euroluk Alves problemi hala devam ediyor.

'STAT PARÇA PARÇA YIKILMALI'

Galatasaray yönetimi, stat konusunda Beşiktaş'la tekrar görüşebiliriz dedi. Bir gelişme olacağına inanıyor musunuz?

*Bence olmaz. Yalandan da olsa hem Galatasaray hem Fenerbahçe 1'er maç verirler ama bence Beşiktaş gibi büyük bir kulüp, tarihi en eski kulüp, ilk kurulan kulüp Fenerbahçe'ye ve Galatasaray'a "Lütfen stadınızda oynayayım" diye yalvarmaması lazım. Onlardan teklif gelip, Beşiktaş'ın düşünmesi lazım. Beşiktaş, Olimpiyat'ta oynayacaktır ama yeterki stada başlasınlar. Ben olsam, stadı 25 metre kaydırır, tek tek tribünleri yıkıp, stadı yerinde yaparım. Çünkü mimarlıkta artık yok yok. Artık insanlar neredeyse havaya bile stat yapacak. Denize yapıyorlar zaten. Bazı tribünlerin uzak kalacağı bir proje ama bu da tam feda olacak. Gerçek feda budur. 3 senelik kombine satarsın. Beşiktaş'ın İnönü'den çıkmaması hayırlı olur. Diğer statlarda oynayamaz Beşiktaş. Ne Galatasaray'ın ne Fenerbahçe'nin ne de Olimpiyat Stadı'nda kimse loca almaz.

Serdal Adalı'nın Paris Saint Germain'de forma giyen Mohammed Sissoko'yu transfer edeceği söyleniyor. Faydalı olur mu?

*İyi oyuncu, faydalı olur ama daha önce de söyledim. Beşiktaş'ın en önemli eksiklikleri kale ve defans. Ondan sonra dediğim ön libero tipi Sissoko. Beşiktaş, geçen sezon Salih Uçan'ı almayarak tarihi bir fırsatı kaçırdı. Oğuzhan, Necip, Salih, önlerinde Fernandes gibi bir Beşiktaş'ın orta sahası mükemmel olurdu. Bence geçen seneki en büyük kayıp elden kaçırılan futbolculardı. Rüştü, Egemen, Ernst ve Quaresma'dan öte Salih Uçan'la anlaşılmasına rağmen Fenerbahçe'ye kaptırılması.

*Artı ben bir şey söyleyeyim. Alt yapı hocasının Galatasaraylı, sportif direktörünün de Fenerbahçeli olması, Beşiktaşlıları çok üzüyor. Beşiktaş, en eski kulüp, buralara hoca bulabilecek bir camia. Başkanımız da Fenerbahçeli olsun yani. Bu onun gibi birşey. Ben ne stadın ne de hocalarımızın Galatasaray ve Fenerbahçeli olmasını istiyorum.

Serdal Adalı, Önder Özen'e karşı bir ön yargım yok dedi. Adalı geldiği takdirde bu konuda nasıl bir tablo bekliyorsunuz?

*Serdal Adalı'nın Önder Özen'le çalışacağını zannetmiyorum. Çünkü camianın şu andan itibaren tepkisi var. Bu tepki maçlar başlayınca daha da artacaktır. Önder Özen'in ilk transferi olan Dentinho fiyasko olmuştur. O zamanın da Tamer Kıran'la birlikte Önder Özen'in tavsiyesidir. Almanya 3. Ligi'nden bir kaleci alması filan. Basında gördüğümüz kadarıyla zaten alacağı oyuncularda işte Veysel Sarı, geçmişte Tabata'nın üstüne bedava verilen Serdar Kurtuluş. Veysel Sarı gibi oyuncuları herkes bulabilir. Meksika'dan 20 yaşında bir oyuncunun alacağı söyleniyor. Avrupa'ya ilk çıkışı olacak. Orada başarılı olunca, Avrupa'da da başarılı olacak diye bir durum yok. Bu mudur yani ince eleyip sık dokumak? Beşiktaş'a kazandıracağı oyuncular bunlarsa zaten bunları herkes bulabilir yani.

Sizce yabancı sınırlaması nasıl olmalı?

*Bana göre tamamen serbest olmalı. Türk futbolcular bu kadar para etmez.

Gezi Parkı olaylarında taraftarların birlik olduğunu gördük. Bu yeni sezonu nasıl etkiler? Galatasaray-Fenerbahçe, Süper Kupa finalini iki takım seyircilerinin yan yana oturup izlesin deniliyor. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

*Maçlar başlar başlamaz bozulur. Bence buna iki kulüp başkanı cesaret edemez. Emniyette istemez sanırım.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaArda TuranAydınBeşiktaş Jimnastik KulübüChelseaFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFikret OrmanGalatasaray Spor KulübüGezi ParkıGökhan TöreManuel FernandesParis Saint GermanQuaresmaVeysel Sarıtransfer
Görüş Bildir