Kelimeden Sonra Fotoğrafla Arama Dönemi

 > -

Kelimeden Sonra Fotoğrafla Arama Dönemi

Apple, kameranızla çektiğiniz fotoğraflarla arama yapılabilen CamFind programını kullanıma sundu. CamFind uygulaması, yakalanan görüntülerle oldukça isabetli aramalar yapabiliyor.

2010 yılının sonlarına doğru Google Goggles'ı aldı ve iPhone'lar için Google araması yapabilecek bir uygulama yapmayı denedi. Google'ın bu projesiyle nesneler bir çerçeve içerisinde tanımlanıyor. Ardından görüntü ile ilişkili veriler, "Image Searcher"da aranıyor.

Bu gelişmelerin ardından Apple da kendi uygulamasını yapmak için işe koyuldu. Google Goggles'ın arama yaptığı Image Searcher uygulamasına göre dört kat daha isabetli arama yapabilen CamFind uygulaması, fotoğrafları birkaç saniye içinde tanımlayabiliyor. CamFind uygulaması, çoklu nesne ve fotoğrafları, film posterlerini ve QR kodlarını tanımlayabiliyor.

CamFind oldukça sade bir arayüzüne sahip. Uygulamanın en altında 3 tuş yer alıyor. Bunlar soldan sağa geçmiş aramalar, deklanşör ve ayarlar tuşu olarak göze çarpıyor. Programın çalışma şekli de oldukça basit. Kameranız ile herhangi bir nesnenin fotoğrafını çekiyorsunuz. Ardından uygulama, bu fotoğrafta yer alan nesneyi tanımlamaya çalışıyor.

Tanımlanan nesne daha sonra arama motorları aracılığıyla taranıyor ve önünüze oldukça isabetli sonuçlar geliyor. Saniyeler içinde fotoğrafı çekilen nesneye ait arama sonuçlarını önünüze getiren uygulama, detaylı tanımlar yapabiliyor. Uygulama ile sesli tanımlama yapmak da mümkün.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleDeepMindGoogle
Görüş Bildir