iPhone'u Daha Hızlı Şarj Etmek Mümkün

-

İphone'u Daha Hızlı Şarj Etmek Mümkün

İphone'u Daha Hızlı Şarj Etmek Mümkün

Akıllı telefonların dünyada klasik problemlerinden biri olan kısa şarj ömrü ya da şarj etmek için harcanan fazla zamandan şikayetçi olmak sinir bozukluğuna ya da sabırsızlığa yol açabiliyor. iPhone’unuzun şarj ömrünü arttıracak yolların yanında, telefonunuzu daha hızlı şarj etmenin yollarına da bakmak gerekiyor. Maalesef gizli bir formül yok, fakat birkaç ipucu ve hileyle cep telefonunuzun şarjını boş halden dolu hale en kısa zamanda getirmek mümkün. Aşağıdaki önerilere bir göz atmakta fayda var.

Kapatın
iPhone’unuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız, kişisel deneyimlere göre telefonunuzu kapatmanız işe yarayacak, bu şekilde telefonunuz şarj olurken hiç enerji harcamayacak ve böylelikle şarj olma zamanı azalacak. Eğer telefonunuzu kapatmak istemiyorsanız, telefonunuzu “Uçuş Modu”na (Menü’de “Ayarlar”dan) getirebilirsiniz, “Uçuş Modu”ndayken telefonunuz cep telefonu ve Wi-Fi sinyallerini aramayı durduracağı için şarj olma süresi hızlanacaktır. Ayrıca, şarjdayken telefonunuzu kullanmamaya çalışın. Şarj olurken süreci hızlandırmak için telefonunuzun sağ üst köşesindeki sleep/wake düğmesine basarak ekranı kilitleyin.

USB Yerine Elektrik ile Şarj Edin
iPhone’unuzu USB portuyla şarj etmek yerine elektrik prizini kullanarak şarj etmek süreci kısaltacaktır. “En hızlı şarj” için Apple’ın resmi önerisi, cihazla beraber gelen USB kablosu ve bir Apple USB enerji adaptörü kullanarak cihazı elektrik priziyle şarj etmek.

Haberin Devamı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Applecep telefonuiPhone
Görüş Bildir