Instagram’da Video Dönemi Başladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Instagram Video Özelliğini Sunar

Instagram Video Özelliğini Sunar

Bir süredir dedikoduları dönen ünlü fotoğraf programı Instagram’a video özelliğinin geleceği, sonunda gerçeğe döndü ve şirket video özelliğini resmi olarak duyurdu.

İki buçuk yıl içinde devasa bir fotoğraf paylaşma ağına dönüşen Instagram , kullandığı artistik filtreler ile de insanların büyük ilgisini topladı ve en sonunda bu filtre gücünü video paylaşımında da kullanmak istedi. Şirket bu hamlesiyle büyük bir rekabet içine girdi gibi gözüküyor. Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha büyük yatırımlar yapıp daha geniş kitlelere ulaşmayı başaran Instagram, Twitter’ın Vine’ı ile rekabet içinde olacak.

Vine’nın çok hızlı bir şekilde artan popülerliği kısa videoların geleceğinin oldukça popüler olduğunu gösteriyor. İnsanlar sabit resimler yerine kısa kısa eğlenceli videolar paylaşmayı da tercih etmeye başladı. Geçtiğimiz gün yayınladığımız Vine’ın Instagramı Twitter üzerinde paylaşım rakamlarında geçmesinin Vine’ın popülerliğini adeta kanıtlamıştı. Instagram bu özelliği ile hem fotoğraf hemde video tabanında gücünü korumak isteyecek.

Vine ile karşılaştıracak olursak Instagram’ın en önemli farkı 13 yeni video filtresi olarak görünüyor. Fotoğraflardaki artistik havayı videolara da taşıyan uygulama, Cinema adını verdiği teknolojisi ile de görüntüyü başarılı bir şekilde sabitliyor. Bu şekilde aşırı sallanan videolar ortaya çıkmıyor.

Bir başka farkı ise 15 saniye’ye kadar video yüklemeye izin vermesi. Bildiğiniz üzere Vine sadece 6 saniye video yüklenmesine izin veriyordu ve 6 saniyeden az video yükleyemiyorsunuz. Bu limit ise Instagram ‘da 3 saniye olarak belirlenmiş. Bakalım gelecek günlerde Instagram Twitter’daki yerini geri kazanabilecek mi?

Uygulamayı Google Play ve Apple App Store‘dan indirebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

Instagram’da Video Dönemi Başladı

Sosyal paylaşım ağları arasında önemli bir yeri olan Instagram yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıktı. Kullanıcılarının şimdiye dek sadece fotoğraf paylaşabildikleri bu sosyal ağ ortamında artık 15 saniyelik kısa video görüntüleri de paylaşılabilecek. Instagram’im kurucu tarafından duyurulan yeni özellik dün gece hizmete girdi. Videoların kompleks yapılara sahip olmaları nedeniyle fotoğraf paylaşımlarında uygulanan filtrelere benzer 13 farklı fitrenin uygulanabileceği belirtiliyor. Bir süre önce Facebook sosyal paylaşım ağı bünyesine giren Intagram’in 100 milyon civarında bir kullanıcı sayısı olduğunu belirtmek gerek. Giderek yükseliş gösteren kullanım oranları çeşitli yeni uygulamaların hizmete girmesine neden oluyor.

Haberin Tamamı İçin:

Instagram'a Video Geldi

Facebook'tan Instagram'a Vine benzeri yenilik

Facebook geçtiğimiz yıllarda aldığı ve büyük yol katettiği Instagram'a bugün düzenlediği etkinlikte yer verdi. Instagram için Video uygulamasından bir süredir bahsediliyordu.

Şimdi Instagram için video özelliğinin aktive edildiği belirtildi ve resmen duyuruldu. Twitter'ın Vine'ı alması üzerine gelişen fikir

Instagram kullanıcıları için çok iyi olacak. Instagram efektleri de eklenecek olan video özelliği kısa kısa videolardan oluşacak. Videoların 15 saniye limiti olacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleDeepMindFacebookInstagramTercihTwitter
Görüş Bildir