Her Yolu Deniyor! Yeni Zelanda’ya İltica Etmek İçin Dört Kez Başvuran ve Hristiyan, Terörist, Eşcinsel Olduğunu Söyleyen Çılgın Türk

-
Abone ol

Coğrafyanın kader olduğunu ilginç bir şekilde kanıtlayan ve gözünü karartarak her yolu deneyen Kerem Yüksel'in hikayesini anlatacağız bugün size...

Kaynak: 1, 2, 3, 4

Kerem Yüksel, öğrenciyken Yeni Zelanda’ya gitti ve orada yaşamaya başladı.

39 yaşındaki Kerem Yüksel, 2011 yılında öğrenci vizesi alarak Yeni Zelanda'ya taşındı.

Öğrenci vizesiyle gittiği Yeni Zelanda’da bir umut iltica başvurusunda bulundu, Hristiyan olduğunu söyledi, Türkiye’ye dönmesi halinde Müslüman olan ailesi tarafından kendisine zarar verileceğini vurguladı.

Yeni Zelanda'da kalabilmek için iki yıl boyunca mülteci statüsüne başvuran Kerem Yüksel ilk olarak din üzerinden gitti ve Müslüman ailesinin Hristiyan olduğu için kendisine zarar verebileceğini ifade etti. Can güvenliğinin tehlikede olduğunu söyleyerek iltica başvurusunda bulundu.

Ama olmadı… İltica memuru başvuruyu temelsiz buldu ve reddetti.

Auckland'da yasa dışı bir şekilde garson olarak çalışan Kerem Yüksel, başvurusunun temelsiz bulunarak reddedilmesi üzerine vazgeçmedi.

İkinci kez şansını deneyen Kerem Yüksel, sosyal medya hesaplarından hükümet karşıtı paylaşımlar yaptı ve Türkiye’de yaşayan ailesinin evine baskın düzenlenmesini sağladı.

Türkiye'ye dönmesi halinde ağır cezalarla karşılaşacağını mahkemeye sunan Kerem Yüksel, ikinci kozunu siyaset üzerinden oynadı. Kürt ve Ermeni 'sorun'larına dair konuştuğunu, İslam ve Erdoğan karşıtı olduğunu vurguladı.

Ve ikinci kez yaptığı iltica başvurusu reddedildi.

Yılmadı, devam etti ve bu sefer de eşcinsel kimliği nedeniyle Türkiye’ye dönmeyi istemediğini söyledi ve ayrımcılığa maruz kalabileceğini ima etti.

Yine denedi, yine yenildi ve daha iyi yenildi çünkü bu başvurusu da reddedildi.

Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’de ifade özgürlüğünün kısıtlandığını söyledi; anarşist, komünist, kürtçü ve solcu olduğunu belirtti.

15 Temmuz 2016'da Türkiye'de meydana gelen darbe girişiminin ardından ülkeye dönmesinin mümkün olmadığını ısrarla belirtti. Yetmedi, papaz okuluna gitmeyi istediğini gerekçe olarak sundu.

En sonunda da Yeni Zelanda yüksek mahkemesi tarafından sınır dışı edildi.

Tüm parasının tükendiğini ve mağdur olduğunu belirten Kerem Yüksel açlık grevine başlayacağını ekledi. 

Yeni Zelanda'dan ancak bir tabutta ayrılacağını sözlerine ekleyen Yüksel'in bir sonraki adımı heyecanla bekleniyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
senkimsinya

din kardeşi yalanı tutmaz öle her yerde

bir.meczup

Kerem yatacak yerin yok... Harbiden yok mk gelme çoğaltılabilirler seni burada

fatih-cantas

Aslan parçası evlenseydin ya la

grandtheftauto4episodesfromlib

yavşaklığın sözlük karşılığı beter olsun göt lalesi ailesine yazık

tipik-biri

Salak 😂 Bin bir yol varken parasıyla rezil olmuş. Akıl vermek gibi olmasın ama Bir buluş yap, resmi işe gir, evlilik yap vs vs... Niye ailenin evine baskın yaptırıyon? Gidecek yerin yok tamam da dönecek yerinden de oldun dostum 😂😂😂

Görüş Bildir