Hepsi Birbirinden Karizma! Sancılı Geçiş Süreçlerinden Sonra Yakışıklılıklarıyla Akıl Alan 9 Trans Erkek

-

2015 yılında 'Holland's Next Top Model' adlı yarışma Loiza Lamers'ı yarışmayı kazanan ilk transeksüel yarışmacı olarak taçlandırdı. Bu başarı moda tarihine imzasını attı. Güzellik standartlarını tamamen değiştiren, ait oldukları bedene kavuşanlardan 9 tanesinin hikayesini sizler için derledik.

Kaynak: https://www.fempositive.com/handsome-tra...

1. Balian Buschbaum

Asıl adı Yvonne olan sporcu 2007 yılında spor hayatına son vererek cinsiyet geçiş ameliyatı olmaya karar verdi. Adını Balian olarak değiştirdi. Balian'a bu kadar enine boyuna düşünülerek alınmıştı. Her zaman yanlış bir bedende olduğunu hissettiğini ve değiştirmek istediğini söyledi.

2013 yılında Balian 'Dancing with the Stars' programının Alman versiyonununda karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise yaşam koçu olarak çalışıyor ve fotoğrafları dergilerin sayfalarında sık sık yer alıyor.

2. Chaz Bono

Bono ismi kulağa çok tanıdık geliyor değil mi? Çünkü Chaz Bono, ünlü pop sanatçısı Sonny Bono ve Cher'in tek çocuğuydu. 1969 yılında doğdu ve küçük bir kız olarak ailesinin komedi programında yer aldı. 2000'e kadar oyunculuk yaptı. 'Gay and Lesbian Alliance Against Defamation' adlı kar amacı gütmeyen organizasyonun medya direktörüydü. 2008 yılında fiziksel geçiş sürecine başladı.

3. Buck Angel

Buck Angel yaşayan bir efsane ve LGBT topluluğunda bir ikon! Susan olarak doğdu, profesyonel model olarak çalıştı, yıllar boyunca gerçek kimliğini sır gibi sakladı. Cinsiyet karmaşası madde bağımlılığı ile sonuçlandı. Sonrasında ameliyat olması yeni bir hayata başlamasına yardımcı oldu. 

2007 yılında Buck 'Yılın Transeksüel Sanatçısı'  olarak seçildi. Şimdilerde kendi film şirketini yönetiyor. Modellik, yazarlık ve eğitmenlik yapıyor.

4. Lucas Silveira

Lucas, Kanadalı bir rock müzisyeni ve besteci... Kimlik ismi Lilia Silveira. 2004 yılında ailesine transeksüel olduğunu açıkladı. Şu an 'Cliks' adlı müzik grubunun lideri ve LGBT aktivisti olarak çalışıyor. 2010 yılında Lucas 'En Seksi Kanadalı Erkek Ödülü'nü kazanan ilk trans erkek olmuştu.

5. Katastrophe

Rocco Kayiatos (sahne adıyla Katastrophe) Amerikalı rap sanatçısı ve yapımcı. 1998^'de Youth Speaks adlı şiir yarışmasını kazandığında kariyerine başladı. Hip-hop kültürünün ilk transeksüel sanatçısı olduğu düşünülüyor. Şimdilerde oyunculuk, modellik ve müzisyenlik yapıyor.

6. Jamie Wilson

Jamie 18 yıl boyunca kadın olarak yaşadı. Sonrasında cinsiyet geçiş ameliyatı oldu. 2 yıllık bir eğitim ve hormon tedavisinin ardından geçişini tamamladı. Şu an gelecek vadeden bir model olarak 'Candy' dergisinin kapağında çoktan boy gösterdi bile. Ayrıca birçok erkek iç çamaşırı markasının yüzü oldu.

7. Thomas Beatie

Thomas dünyanın ilk hamile erkeği olarak bütün dikkatleri üzerine çekti. Eşinin çocuğu olmadığı için kadın cinsel organının kalmasına ve çocuk sahibi olmaya karar verdi. Bugüne dek kendi doğurduğu üç çocuğu var. Şimdilerde yazarlık yapıyor ve trans haklarının savucularından biri.

8. Aydian Dowling

İnanması zor ama bu arkadaş, biyolojik kadın olarak doğmuştu. Son 8 yıldır da ruhen ait olduğu erkek bedenine geçiş yapmış halde yaşantısına devam ediyor. YouTube kanalında yaşadığı bütün süreci anlatıyor. 

'Men's Health Ultimate Guy' yarışmasında yarı finale kalan 5 kişiden biriydi ve adını da bu şekilde duyurdu. 'Men's Health' dergisinin ilk trans yüzü olamadı ama modellik kariyerinin başlangıcı burada oldu.

9. Ben Melzer

1987'de Yvonne Melzer olarak doğdu. Ama yanlış bedende olduğunu hissediyordu. 23 yaşında cinsiyet geçiş sürecini başlatarak ait olduğu erkek bedenine kavuşmaya karar verdi. 

Şu an moda dünyasının tanınan yüzlerinden ve 'Men's Health' dergisinin Avrupa kapağında yer alan ilk transeksüel erkek. Son yıllarda Ben çok ünlü moda markalarının ve tasarımcıların moda projelerinde yer aldı. 

'Şimdi tam anlamıyla hissettiğim şekildeyim. Yvonne sanki hiç doğmamış gibi.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derdi27

bizden (benden) yakışıklılar aq :D

ozturk-sadri-alisik

mınnako ben 32 senelik oricinal erkekim, parça değişenim yok, kaporta boya falan el değmemiş, ben bu kadar şekilli şukullu değilim lan

derdi27

hataylı bir arkadaşım vardı üni.de tanıştığım bazen seni onunla karıştıryorum.. soy isim kaya mı ?

ozturk-sadri-alisik

yok, serkan öztürk, eminim arkadaşım dediğin kişi benden 1000 kat daha iyi biridir

derdi27

:D pek sanmam.. ona sorsanız oda sanmaz :D

ozturk-sadri-alisik

yok yok iyidir, iyi insan kendini ben şöyle iyiyim ben böyle iyiyim bak çok fena iyiyim diye anlatmaz zaten

ebehatun

6 - hem çok güzel hem çok yakışıklı :D büyük haksızlık var

busra-kucuk

oha çok iyiler

ordekkac

Bu listede olmayan Wesley açık buradakilere fark atar. Link bırakıyorum:https://data.whicdn.com/images/224726024/large.jpg

yori

gerçekden hepsinden yakisikli

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriEşcinselSeksihamilemüziktrans
Görüş Bildir