Facebook O Soruyu Sordu!

-

Facebook O Soruyu Sordu!

Facebook O Soruyu Sordu!

Facebook listeye alırken, bilgiyi de alıyor!

Facebook'tan kişisel bilgilere ulaşmada bir atak daha. Facebook şimdi gelen arkadaş ekleme taleplerinde onay verirken listenize aldığınız kişiyi Facebook dışında da tanıyıp tanımadığınızı soruyor. Kullanıcılar bu soruyla şaşkına döndü.

PARA KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYOR

Facebook'un bir süredir konuşulan ücretli mesaj servisi çok tartışılmış ve "Facebook para kazanmak için her yolu deniyor" yorumları yapılmıştı. Zira kullanıcılar artık kişi listesinde olmayanlara mesaj atmak istediğinde Gelen Kutusu'na ulaşmak için 1 dolar ödemesi gerekiyordu.

Bu mesaj ücretinin öncesinde ise kullanıcıların ücret ödeyerek iletilerini paylaşabileceği bir özellik hizmete girdi. Böylece kullanıcılar artık paylaşımlarını tüm arkadaş listesinin ekranına getirebiliyor. Normal paylaşımlarda (ücretsiz olanlar) paylaşılan herhangi bir içeriği arkadaş listesinin sadece bir kısmı görebiliyor.

Son olarak ise Facebook bu kez "arkadaşının içeriğini paylaş" özelliğini ücretli hale getiriyor. Örneğin arkadaşınız bir içerik paylaştı. Eğer bu içeriği kendi arkadaş listenizde herkesin görmesini istiyorsanız artık ödeme yapmanız gerekecek ve bir anlamda kullanıcılar arkadaşlarının paylaşımlarını yayarak onlara yardımcı olacak.

Henüz test aşamasında olan hizmetin ne zaman yayınlanacağı bilinmezken, Facebook'un başka hangi özellikleri paralı hale getireceğini ise merakla bekliyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Facebook
Görüş Bildir