Facebook ile Hayatı Değişen İnsanlar-Video

-

Facebook ile Hayatı Değişen İnsanlar-Video

Facebook ile Hayatı Değişen İnsanlar-Video

İnternetin gözde ismi Facebook, yayına aldığı bu yeni servis ile kişilerin sosyal ağ sayesinde değişen hayatlarını konu ediniyor. Yayınlanan ilk video ise oldukça ilginç.
04/08/2012 17:46

Sanal dünyanın önde gelen isimlerinden Facebook cephesi yenilik haberleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yayınladığı son açıklama ile sayfalar için hedef kitleli gönderi sistemini tanıtan servis, böylece istenilen kullanıcı grubuna özel yayın yapılmasının önünü açtı. Diğer taraftan Zaman Tüneli'nin artık zorunlu olduğunu açıklayarak eleştirilerin hedefi haline gelen platform tasarım çalışmalarını da son sürat devam ettiriyor. 955 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook, artık internete girdiğimizde ilk olarak ziyaret ettiğimiz sitelerin başında geliyor. Profillerini sık sık kontrol eden kullanıcılar yenilik ve güncellemelerden geri kalmak istemiyorlar. Sosyal ağ kavramını hayatımıza sokarak her geçen gün yaşantımızda daha fazla rol almaya başlayan site bu sefer oldukça ilginç bir servisle karşımıza çıktı.

"Facebook Hikayeleri" başlığı ile duyurulan yeni hizmeti yayına alan yetkililer alışılmışın dışında bir proje ile adından söz ettiriyor. Buna göre kişilerin Facebook sayesinde değişen yaşamlarını, sosyal ağın onlara kazandırdıklarını konu edinen hikaye servisi gerçek yaşamdan kesitler sunuyor.Örneğin yayınlanan "Hatırlamak" isimli ilk videoda, Hindistan'ın Yeni Delhi bölgesinde yaşayan Mayank Sharm'ın 2010 yılında geçirdiği rahatsızlığın (menenjit) sinir sisteminde meydana getirdiği hasar sonucu ilk 27 yılını hatırlayamaması konu ediniyor.

Geçmişe dair anılarını unutan Sharm bunun için Facebook'u kullanıyor. "Tanıyor Olabileceğin Kişiler" fonksiyonu ile sırasıyla diğer sosyal ağ kullanıcılarına durumunu açıklayan bir mesaj atıyor. İletinin sonuna "Sizi tanıyor muyum?" diye soru cümlesi ekleyen hasta böylelikle yavaş yavaş arkadaşlarını bulmaya başlıyor. Zamanla geçmişine ait video ve fotoğrafları da ortaya çıkan Mayank Sharm'ın hayatında Facebook'un önemi bu şekilde vurgulanuyor.Dilerseniz siz de sosyal ağ hakkında ilginç hikayenizi göndererek listedeki yerinizi alabilirsiniz. Video görüntüler için Vimeo servisini kullandığı görülen Facebook, böylelikle insan yaşamına olan dokunuşlarını yayınlayarak sadece sıradan bir servis olmadığının altını çiziyor.
-Facebook Stories servisine ulaşmak için http://www.facebookstories.com/

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookHindistan
Görüş Bildir