Facebook Hakkında İlginç Araştırma

-

Facebook Hakkında İlginç Araştırma

Facebook Hakkında İlginç Araştırma

Facebook hakkında yapılan bir araştırmaya göre, Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu eski sevgililerini sürekli göz hapsinde tutuyor. Yapılan bir araştırmaya göre Facebook kullanıcılarının yüzde 88'i 'Stalker' yani takipçi. Zira kullanıcıların yalnızca yüzde 12'lik kısmı eski sevgililerini Facebook üzerinden takip etmiyor.Stalker kelimesi yabancıların bir kişiyi sapıklık derecesinde takıntı haline getirip takip eden kişilere verdiği bir sıfat aslında. Facebook kullanıcıların yüzde 88'inin de bu işi yaptığını düşünürsek, sıfat yerli yerine oturuyor denebilir.
Facebook kullanıcılarının eski sevgililerinin neler yaptığını, kimlerle takıldığını ya da yeni arkadaş olarak kimleri eklediğini ve attıkları yorumlara kadar takip ettiklerini belirten araştırmanın sahibi Veronika Lukacs, ilişkilerin her evresinin artık sosyal medya ve özellikle Facebook üzerinde yaşandığını saptamış.
İlişkilerin son aşaması ise takip aşaması olarak adlandırılmış. Facebook üzerinden takip edilen eski sevgililer, yaptıkları bir yanlış hareketin sonucunda bir anda takipçinin listesinden dahi silinebiliyormuş.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookSosyal Medyasevgililer
Görüş Bildir