Facebook'a 'Edit' Özelliği Geldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Facebook'a İletiler Üzerinde Sonradan Değişiklik Yapabilme Özelliği Geliyor

Facebook'a İletiler Üzerinde Sonradan Değişiklik Yapabilme Özelliği Geliyor

Facebook paylaşım ve yorumların düzenlenmesi özelliğini sonunda mobil platformuna da ekliyor. Öncelikli olarak Android uygulamasına gelecek olan bu güncelleme ile kullanıcılar yazım yanlışları yüzünden tüm içeriği silmek ve tüm beğeni ve yorumlarını kaybetmek zorunda kalmayacaklar.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar sayfalarında bir içerik yayınladıktan ya da paylaşımlara yorum yaptıktan sonra yazdıklarını düzenleyebilecekler. Web ve Android uygulamasını kapsayan bu özellik çok yakında iOS kullanıcılarının da hizmetine açılacak.

Mobilde küçük ekranlarda yazım yanlışları yapmak ya da otomatik tamamlama özelliği ile istenmeyen kelimeleri yazmak oldukça mümkün. Facebook, bu küçük hatalar yüzünden kullanıcıların tüm iletiyi silmesini ve böylelikle iletiye gelen beğeni ve yorumları kaybetmesini istemiyor. Zira bu özellikle birlikte kullanıcılar yazdıklarının tümünü silmek ve yeniden doğrusunu baştan yazmak yerine düzenle seçeneğini tıklayarak kısa yoldan paylaşımlarını düzeltebilecekler.

Yayınladığınız iletiden memnun değilseniz ve üzerinde değişiklikler yapmak istiyorsanız sağ üst köşedeki oktan “düzenle” seçeneğini seçmeniz ve düzeltmelerinizi yaptıktan sonra “düzenlemeyi bitir”i tıklamanız yeterli. Ancak arkadaşlarınızın iletinizin düzenleme geçmişine bakarak düzeltmelerinizi ve orijinal iletinizi görüntüleyebileceğini de hatırlatalım. Yorum düzenlemeleri içinse yazının üzerinde gezinerek ya da tıklayarak çıkan kalem ikonu sonrası düzeltmelerinizi yapmanız mümkün.

Haberin Tamamı İçin:

Facebook'a 'Edit' Özelliği Geldi

Facebook'a 'Edit' Özelliği Geldi

Facebook’ta statüsümüzü değiştirdiğimizde veya yorum yazıp ‘enter’ tuşuna bastığımızda çoğunlukla yazdığımız iletiyi yeniden kontrol ederiz. Eğer bir hata görürsek panikle iletiyi sileriz. Artık bunu yapmamıza gerek kalmadı.

Facebook, internet ve mobil için geliştirdiği bir güncelleme ile bundan böyle paylaşılan iletilerin düzenlenebileceğini açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidFacebookiOSweb
Görüş Bildir