Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın İlk Ultrabook İş İstasyonu HP'den!

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın İlk Ultrabook İş İstasyonu HP'den!

Dünyanın İlk Ultrabook İş İstasyonu HP'den!

HP profesyonel iş istasyonları ve monitörlerden oluşan Z portföyündeki genişlemeyi duyurdu. Z portföyünde dünyanın ilk Ultrabook™ iş istasyonu HP ZBook 14 ve çok hızlı veri transferi için Intel Thunderbolt teknolojisi sunan ilk iş istasyonu serisini kapsıyor.

Yeni ürün portföyünü, üç yeni HP ZBook mobil iş istasyonu, ödüllü HP Z masaüstü iş istasyonları için işlemci, grafik geliştirmeleri ve iki yeni HP Z Monitör oluşturuyor.

HP Z ailesindeki ürünler en iyi performans ve dayanıklılığın gerektiği kritik işlemlerde dünyadaki en zorlu işlerin üstesinden gelen müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandılar. Bünyesinde Thunderbolt barındıran ilk iş istasyonları olan HP Z mobil ve masaüstü iş istasyonlarını seçenler artık sektörün en hızlı ve çok yönlü I/O (giriş ve çıkış) bağlantısını sunan Z iş istasyonları, monitörler ve çevresel aygıtlar arasında yüksek hızlı veri aktarımından yararlanabiliyor.

Mühendislik, bilgisayar destekli tasarım (CAD), mimarlık, tasarım, animasyon, film, eğitim, devlet ve sağlık hizmetleri sektörlerindeki profesyoneller için ideal olan HP Z ürün portföyü profesyonel uygulamalar için tasarlandı, test edildi ve sertifikalandırıldı.

“Profesyonel müşteriler kullandıkları kritik uygulamalar için test edilmiş ve sertifikalandırılmış teknoloji çözümleri sunan ve güven veren iş ortaklarına inanıyorlar.” diyen HP EMEA PPS Grubu Ticari Kişisel Sistemler Başkan Yardımcısı Kobi Elbaz konuşmasına şöyle devam etti: “HP Z alt markası, en yüksek standartlar için tasarlanan profesyonel ürünlerin bir alamet-i farikasına dönüştü. Z portföyündeki genişleme HP’nin pek çok üreticinin terkettiği profesyonel pazara olan bağlılığını ortaya koyuyor.”

HP ZBook portföyünün tanıtımıyla birlikte HP mobil iş istasyonlarını yeniden tanımlıyor ve dünya genelindeki müşterilerin tanıdığı HP Z DNA’sı ile donatıyor. Yeni HP Z Book mobil iş istasyonları şimdi çok daha ince ve hafif bir endüstriyel tasarıma sahip. HP Z Book ailesi dünyanın ilk Ultrabook iş istasyonu HP ZBook 14’ün yanı sıra HP ZBook 15 ve 17’den oluşuyor.

İş istasyonu kullanan ve buna ek olarak mobilite talep eden profesyoneller için tasarlanan yeni Z Book mobil iş istasyonları 4. Nesil Intel® Haswell iki ve dört çekirdekli işlemci seçenekleri ve yeni tanıtılan NVIDIA Kepler tabanlı profesyonel grafik kartı da dahil olmak üzere NVIDIA ve AMD’nin yeni nesil grafik teknolojilerini barındırıyor. HP Z Book iş istasyonlarının tamamı kolay yükseltme ve hizmet kolaylığı için yenilikçi ve alet gerektirmeyen pratik şasiye de sahip.

ZBook 14 ayrıca ellerini kullanma deneyimini sevenlere mükemmel bir seçenek yaratmak üzere dokunmatik panel seçeneğiyle birlikte geliyor. HP ZBook 15 süper yüksek çözünürlüklü seçeneği de barındırıyor. QHD+ 3.200 x 1.800 ekranıyla üstün görüntü hassasiyetine ihtiyaç duyan müşteriler için görüntülerde inanılmaz detaylar sunuyor. Thunderbolt portu özelliğine sahip olan ZBook 15 ve 17, baskıya göndermek üzere moniterden ve büyük ekranlardan hatasız ve tutarlı renk sağlayan DreamColor Ekran panel opsiyonu da sunuyor.

Önceden de güçlü bir seri olan HP Z masaüstü iş istasyonları arasına katılan HP Z420, Z620 ve Z820 iş istasyonları, Ivy Bridge olarak da bilinen en son çıkan Intel Xeon®(4) E5-1600v2 ve E5 2600v2 işlemci ailesinin yanı sıra yaratıcı iş akışı için yüzde 16 daha hızlı bellek işlemi ve ikinci nesil Thunderbolt portlarını dahil etmek üzere güncelleştirildi. Sadece tek bir küçük port ile birden çok cihaza kolayca bağlanabilen Thunderbolt’un eklenmesi veri aktarımını USB 3.0’a kıyasla dört kata kadar hızlandırarak yaratıcı projelere ivme kazandıracak.

İki soketli HP Z820 iş istasyonu olağanüstü performans, ödüllü endüstriyel tasarım ve sektörün en genişletilebilen pratik şasesi ile hizmet kolaylığı ortaya koyuyor. HP Z820, 24 adet işlemci çekirdeği, 512 GB’lık ECC belleği, 15 TB’lık yüksek hızlı depolama(6) ve iki adet NVIDIA K6000 grafik kartına kadar kaldırabiliyor.

HP Z620 iş istasyonu işlem ve görüntüleme gücünü tek ve küçük bir ayakizinde topluyor. Ayrık 24 işlemci çekirdeği, 192 GB’lık ECC belleği, 12 TB’lik yüksek hızlı depolama ve yüksek hızlı grafik performansı için NVIDIA K6000 veya ikili NVIDIA K5000’ü kaldırabilen HP Z620, HP’nin en çok iş görebilen iş istasyonu.

8 adet işlemci çekirdeğini kaldırabilen HP’nin en popüler iş istasyonu HP Z420, en son çıkan Intel Xeon işlemcilerinden E5-1600 v2 ve E5-2600 v2 kullanıyor, 64GB’lık ECC belleği, 12 TB’lik yüksek hızlı depolama ve dörtlü NVIDIA K6000 veya AMD W7000 veya ikili NVIDIA K2000’i destekliyor. Gelişmiş Z420 iş istasonu pratik mini Tower Form Factor ve uygun fiyatıyla performans ve genişletilebilirlikte yepyeni seviyeler sunuyor.

Şirketin profesyonel monitörler serisine eklenen yeni HP Z27i ve Z30i IPS monitörler, üstün görüntü hassasiyeti, ayrıcalıklı ayarlanabilirlik ve profesyonellere özel olarak optimize edilen kritik dayanıklılık koşullarına ihtiyaç duyan kurumlardaki tasarımcılar, içerik yaratıcılar ve bilgi işçileri için oldukça ideal.

Yeni monitörler, HP Z27i ve Z30i ile yüzde 100’lük oranla sRGB renk alanını –web’in yanı sıra mühendislik, yaratıcı ve profesyonel uygulamaların büyük çoğunluğu için standart renk alanını– mükemmel şekilde kapsıyor.(3) HP Z30i buna ek olarak çoğunlukla fotoğraf ve dijital önbaskı işlerinde kullanılan Adobe® RGB renk alanının yüzde 100’ünü kapsıyor.

IPS Gen 2 panellerine sahip olan HP Z monitörler, HP’nin ilk nesil IPS teknolojili ürünlerine kıyasla yandan izleme açılarında aynı mükemmel renk hassasiyetini ortaya koymasına rağmen yüzde 37 oranında güç tasarrufu sağlıyor. HP Z Ekranlar ENERGY STAR® belgeli ve EPEAT® Gold tescillidir. İki ekran da 4 yönlü olarak ayarlanabilen sehpa, HP QR2 hızlı yayın ve TCO tescili özelliklerine sahip. Masa alanını genişletmeyi sağlamak için kullanıcıların monitörlerinin arkasına güvenle HP Thin Client veya ultra ince masaüstü monte etmelerine izin veren HP Thin Client Mount Kit ise hem HP Z27i hem de Z30i için mevcut.

HP ZBook mobil iş istasyonu 15 ve 17 bugün itibariyle sırasıyla $2199 ve $2569’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. HP ZBook 14 ise 2013 Sonbaharı itibariyle $1.759’dan satışa sunulacak.

Gelişmiş HP Z420, Z620 ve Z820 iş istasyonları tüm dünyada Ekim ayı itibariyle sırasıyla $1.759, $2.029 ve $2.569’dan başlayan fiyatlarla satışta olması planlanıyor.

HP Z27i Kasım ayı itibariyle $949’dan başlayan, HP Z30i ise bugün itibariyle $1.759’dan başlayan fiyatlarla satışta olması planlanıyor ve HP Thin Client Mount Kit ise $49.

Eray Çoşan Akkuş

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

web
Görüş Bildir