'Konuşmak Yerine İş Yapması Gerekenler Var'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gül'den İmralı Konusunda Uyarılar

Gül'den İmralı Konusunda Uyarılar

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İmralı ile yapılan görüşmeler konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek konuşmaması gerekenler olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyon'da valiliği, belediyeyi ve garnizon komutanlığını ziyaret etti. Gül, ziyareti sırasında İmralı süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Gül, "Dürüst davranır ve yapmaları gerekenleri yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer" dedi.

Gül'ün konuşmasından bazı detaylar:

"Terörü kesinlikle gündemimizden çıkarmamız lazım. Ülkemizin en önemli konusu olduğu için, geleceğimizle ilgili olduğu için bu konuyu gündemimizden çıkartmak birinci önceliğimiz. Bunun herkes tarafından hatırlanmasıni isterim. Terörü bitirmek için bir çok yöntem vardır. Hepsi de kullanılır.

DÜRÜSTLÜK ÇAĞRISI

Karşınıza silahla çıkana silahla cevap verirsiniz. Devletin görevi budur. Devlet boyun eğmez. Bu yıllardır böyle. Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım. Şimdi şahit olduğunuz yeni bir çalışma var. Rol alanlar ne yapmaları gerekiyorsa onu biliyorlar. Dürüst davranır ve yapmaları gerekenleri yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer

Devlet olarak amacımız Türkiye'nin önündeki bu büyük konuyu yok etmektir.

"KONUŞMAMASI GEREKENLER VAR"

Birliğimize zarar vermeyecek şekilde politikalar takip edilir. Öncelikle ne yapılması gerekiyorsa eli silahlı insanların ve onlara talimat verenlerin yapması gerekenleri yapması gerekir. Bunlar gerçekleşirse ümit ederim huzur gelir ve herkes de bu beladan kurtulmuş olur.

Türkiye'de herkes konuşabilir ama biraz da konuşmaması gerekenler var, konuşmak yerine iş yapması gerekenler var. Bakalım bir samimiyet varsa ortada bunu da görürüz.

Bugünkü bölgemizdeki olaylar maalesef bazılarını yanlışa sevkedebilir, bazıları bunu fırsat olarak görebilir. Bölge ülkeleri bundan sonra da terör örgütlerini taşeron olarak kullanmak isteyebilirler. Herkesin aklını başına alması ve düşünmesi lazım. Acılar dinsin istiyorlarsa üzerine düşeni yapması lazım.

TimeTürk / Ajanslar

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAfyonİmralıTerör
Görüş Bildir