'ODTÜ Türkiye'nin Gözbebeği Üniversitelerinden Biri'

-

'ODTÜ Türkiye'nin Gözbebeği Üniversitelerinden Biri'

'ODTÜ Türkiye'nin Gözbebeği Üniversitelerinden Biri'

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Türkiye’nin gözbebeği üniversitelerinden olduğunu söyledi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Anafartalar Kampüsü Eğitim Fakültesi Dekanlığı Salonu’nda düzenlediği 2012 yılı değerlendirme toplantısında ODTÜ’de yaşanan olaylarla ilgili de açıklama yaptı. Rektör Laçiner, geçmiş yıllarda üniversitelerin, öğrenciler arasındaki kutuplaşma ve şiddet içeren protestolardan çok çektiğini belirterek, "Ne yazık ki bazı basın yayın organları meseleye farklı açılardan bakıp, olayları diğer üniversitelerin açıklamalarını sanki ODTÜ’yü kınama veya eleştirme olarak yansıttı. Bu açıklamaların hiçbiri ODTÜ’ye bir eleştiri veya kınama içermiyordu.

Tam tersine ODTÜ bu ülkenin gözbebeği üniversitelerinden biri. Onun iyi olması bizim iyi olmamız anlamına gelir. Bu açıklamalar geçmişte yaşanan ve tekrarını hiçbirimizin istemediği olayların cereyan etmemesi için bir uyarıdır. Üniversitelerin böyle bir sorumluluğu da vardır. Ne yazık ki bazı kişi ve gruplar kendi beceriksizlerini öğrenciler üzerinde rant devşirerek kapatmaya çalışıyor. Türk gençleri de Türk bilim insanları da Türk üniversiteleri de artık yeterince tecrübeye sahip. Bu bilinç ve farkındalığı arttırabilmek için bu açıklamaların yapıldığını düşünüyorum. En azından bizim üniversitemizin meseleye yaklaşımı böyledir ve böyle görülmesini de arzu ederiz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BilimOrta Doğu Teknik Üniversitesi
Görüş Bildir