Burssuz Yerleşene Yüzde 25 Burs İmkanı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Burssuz Yerleşene Yüzde 25 Burs İmkanı

Burssuz Yerleşene Yüzde 25 Burs İmkanı

Tarihi bir kent ve sanayi bölgesi olarak dikkat çeken Gaziantep’de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, ek yerleştirme ile hem boş kalan hem de yeni açılan bölümlerine öğrenci alacak. Bazı bölümlere burssuz yerleşene de burs verecek. Ek yerleştirme için son başvuru tarihi bugün.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Cemal Kalyoncu, üniversitenin sunduğu olanakları ve ek yerleştirme ile öğrenci alacak bölümleri anlattı. Cemal Kalyoncu şunları söyledi: “Ek yerleştirmede sadece boş kalan kontenjanlara değil, yeni açılan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri’ne de öğrenci kabul edeceğiz. Ekonomi, İşletme, Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri’ni tercih eden ve burssuz olarak yerleşen tüm öğrencilerimize yüzde 25 burs vereceğiz. Şu anda burs verdiğimiz öğrenci oranının da yüzde 40’ı geçtiğini memnuniyetle belirtmek isterim. Öğrencilerimiz isterlerse üniversitemizin anlaşmalı olduğu özel yurtlarda (stüdyo daireler) kendi imkanları ile kalabilecekler. Ayrıca kampus içerisinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun bu yıl hizmete giren 304 kişilik modern kız-erkek yurdu mevcut. Yurtlarımızda 24 saat sıcak su, kahvaltı ve akşam yemeği, kuaför, internet salonu, çamaşırhane, okuma salonu, kantin, dinlenme salonu, kondisyon salonu vb. sportif ve kültürel ihtiyaçlarınıza cevap verecek birimler bulunacak. Toplu taşıma araçları kampuse kadar hizmet veriyor. Şehrin önemli noktalarından ring servislerimiz belirli saatlerde hizmet veriyor. Ulaşım sorunu yok.”

İkinci sınıfta staj

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden mezun öğrencilerin iş kaygısı yaşamalarını istemediklerini belirten Cemal Kalyoncu, şöyle devam etti: “Öğrencilerimizi ikinci sınıftan itibaren maddi desteklerle kendi projelerini üretmeye teşvik edeceğiz. Şirket kurmaktan, şantiyelerde çalıştırmaya kadar varan uygulamalarımızla onları gerçek hayata hazırlamak gibi bir görevi üstleniyoruz. Bu arada, akademisyen kadromuzun kalkınma ajansları ile geliştirdikleri projeler ve birçok bilimsel çalışmalar devam ediyor.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KYKTercih
Görüş Bildir