Bursa Havayolları, 2013'te Seferlere Başlayacak

 > -

Bursa Havayolları, 2013'te Seferlere Başlayacak

Bursa Havayolları, 2013'te Seferlere Başlayacak

Türk-Arap ortaklığıyla hayata geçirilen ve önümüzdeki günlerde iş adamlarına anlatılacak olan Bursa Havayolları'nın 2013 yılının yaz aylarında seferlere başlayacağı bildirildi.

Harput, Merinos Parkı'ndaki Gönül Dostları yemek evinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni ile düzenlediği basın toplantısında, kentin en önemli probleminin ulaşım olduğuna dikkati çekti.

Yeni bir havayolu şirketinin şehir için büyük kazanım olduğunu belirten Harput, uzun zamandır konuşulan bu konuda somut adımların atıldığını bildirdi.

Çalışmaların olgunlaştığını ve bu işin vaktinin geldiğine Bursa olarak ortaklaşa karar verdiklerini dile getiren Harput, şöyle knuştu:

''Önümüzdeki perşembe akşamı Bursa Havayolları'nın kuruluşunu, Bursa'nın ileri gelenleri ve Bursalı iş adamları ile lansmanını yaparak duyuracağız. Türk-Arap ortaklığıyla kurulan şirket için Cidde başta olmak üzere Arap bölgeleri ve Balkanlar ön planda olacak. Arap Turizm Örgütü ile turizm örgütleri ile ve kendi aramızda görüşerek bu konuda karar kıldık. Bursa Havayolları'nın asıl hisseleri, Türkiye tarafında olacak. Kalan kesimi ise Arap tarafında bulunacak. Bursa Havayolu, Yenişehir ilçesinden yani Bursa Havaalanı'ndan ulaşımı sağlayacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bursa
Görüş Bildir