Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Köşe De Nereden Çıktı?

8PAYLAŞIM

Bu Köşe De Nereden Çıktı?

Bu Köşe De Nereden Çıktı?

Bir uçak kabininde uykudan uyandığım sırada ekrandaki adam izleyiciye bir kitap uzatıyor ve şöyle diyordu “profesyonel yazı yaşamın başlıyor.” Öyle de oldu.

12 yaşımda geceleri, 2009 yılından bu yanaysa uyanıkken gördüğüm bir rüyadır benim için yazı yazmak. Sabahları okula şiş gözlerle giden bir ortaokul öğrencisi için Edebiyat hocasının gözünden kaçmak ne acı bir gerçektir. Paradokslar dehlizi ülkemde enikonu bir yazar yetişiyordu neticede! Tam da bu sıradanlığın (!) ayyuka çıktığı 2009 yılında, yaşam ağacım çiçeğe durdu.

Olay şöyle gerçekleşti: Bir uçak kabininde uykudan uyandığım sırada ekrandaki adam izleyiciye bir kitap uzatıyor ve şöyle diyordu “profesyonel yazı yaşamın başlıyor.” Öyle de oldu. Beni arayan ve yayın yönetmenine telefonu uzatan arkadaşımın yüzü hala gözümün önüne gelmez. Cumhuriyet Gazetesi okulunda yetişen, dergilerde ve Hürriyet Cumartesi ekinde röportajlar yapan, söyleşiler hazırlayan biriydim artık. Bugünden itibaren de her cuma deneyimler üzerine odaklı, daha iyi bir yaşam umudu taşıyan ve bilgi paylaşımına dayanan bir köşenin sahibiyim. Bir hafta wellness aktivitesi anlatırken, bir diğer hafta sosyal bir olgu üzerine antropolojik bir yorumlama getirebilirim. Ne bileyim kek tarifinden tavşan çıkaran bir yazar olarak espri anlayışınıza da sığınabilirim. Umarım lezzetli olur birlikteliğimiz..

Kimdir Ebru Güzel?

Özetleyivereyim efenim. Modellik kariyerinin zirvesindeyken yaşadığı anksiyete sonucu Marmara Üniversitesi’nde iletişim mastırı yapmış, antropoloji doktorasını geçtiğimiz yıl tamamlamış, şimdilerde Spa & Wellness Dergisi’nde proje müdürü görevini yürüten ve öğretim elemanı kadrosu için Okan Üniversitesine gerekli evrakları henüz teslim etmiş biridir.

“İnsan, zihninin keyfi bir yaratımıdır” diyor Einstein. Böyle özetliyorum durumumu. Kaldı ki olumsuz zihin etiketlerimi, kendimle uğraşmaları, işte, okulda veya ilişkide “diğer”i muamelesi görmenin yıpratıcı öyküsünü konu bile etmiyorum. Çünkü modellik mesleğinin özgürlüklere açılan kapısından bilim dünyasına geçtiğim yıllarda, danışmanlarım Prof. Dr. Bozkurt Güvenç’in yazı dilime ve dünya görüşüme, Prof. Dr. Mehmet Sungur’un da multidisipliner bakış açıma katkılarını unutamam. Benimki ne büyük şans!

Bu özenç, gönenç ve donanımla huzurlarınıza geldim. Kendi bagajımda taşıdıklarımı aktaracak olmanın sevincini yaşıyorum bugün! Bu köşede bana profesyonel destek veren İnfomag Yayıncılık’a ve Collective tasarım ajansına teşekkür ediyorum. Biricik aileme, sayılı dostlarıma, Hürriyet ekibine ve Tinkerbell’e hakeza!

Tesadüf yoktur, yaşam tasarımı vardır!

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir