'Çocuklarınızı Elektronik Cihazlardan Uzak Tutun'

-

Boston Koleji Öğretim Görevlisi: Çocuklarınızı Elektronik Cihazlardan Uzak Tutun

Boston Koleji Öğretim Görevlisi: Çocuklarınızı Elektronik Cihazlardan Uzak Tutun

Elektronik cihazlardan bir süre uzak kalan çocukların başarı ve yaratıcılıklarının arttığı tespit edildi

Edirne’de özel bir okulda düzenlenen "21. Yüzyılda Öğrenci Velisi Olmak" seminerinde konuşan Boston Koleji Öğretim Görevlisi Stephanie Cox

Suarez, , çocukların teknoloji ve günlük faaliyetler nedeniyle çok meşgul olduklarını, bu nedenle sosyal ortamlarda nasıl davranmaları gerektiğini zaman zaman unutabildiklerini söyledi.

Çocuklarla arkadaşça iletişim kurmanın, gözle kontak kurmayı öğretmenin, sosyal becerilerini geliştirmek için imkan yaratmanın önemli olduğunu vurgulayan Suarez, panik ve stres altındaki çocukların kendilerini öğrenmeye kapattığına dikkati çekti.

'GÜÇLÜ YANLARINI DESTEKLEYİN'

"Bu çocukları zorlamanın hiçbir anlamı yok" diyen Suarez, "Sakin ve mutlu olan çocukların vücudu endorfin salgılar ve bu çocuklar öğrenmeye açık hale gelir. Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrencilerin cinnet getirip çevresindeki insanlara zarar vermesi çok üzücü. Mutsuz bireylerin yetişmesi toplumumuzdaki en büyük korkulardan birisi" diye konuştu.

Her çocuğun farklı özelliklere sahip olduğunu, ebeveynlerin farklılıkları kabul etmesi gerektiğine işaret eden Suarez, sözlerini şöyle tamamladı:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriCinnet
Görüş Bildir