Arkadaş Olmanın Eğlenceli Yolu: WeChat

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Arkadaş Olmanın Eğlenceli Yolu: WeChat

Arkadaş Olmanın Eğlenceli Yolu: WeChat

Ücretsiz mesajlaşma servisleri son dönemin popüler uygulamaları arasında yer alıyor. WhatsApp, Viber ve Tango gibi uygulamalar, dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir hayli popüler. Ancak dünyadaki büyük uygulama okyanusunda, seçenekleriniz bunlarla sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haber vasıtasıyla varlığından haberdar olduğum ücretsiz mesajlaşma ve arkadaş bulma uygulaması WeChat bunlara iyi bir örnek olabilir.

1998 yılında kurulan Çinli Tencent adlı şirket tarafından geliştirilen WeChat, Weixin adıyla Çin’de oldukça popüler bir uygulama. Fakat geçtiğimiz Mart ayında 100 milyon, son altı ayda ise bu rakamı ikiye katlayarak 200 milyon kullanıcıya ulaşan WeChat, son zamanlarda bilinirliğini de artırmış durumda.

Metin, ses ve görüntülü sohbet özelliklerini bir araya getiren WeChat iOS, Android, Windows Phone ve Symbian olmak üzere dört platformda yer alıyor. Bas konuş tarzı sesli sohbet özelliğiyle arkadaşlarınızla iletişim kurabildiğiniz uygulamanın diğer servislerden ayrılan yanı içindeki “Social” sekmesinde yatıyor. Yeni arkadaşlar bulmanıza ve onlarla iletişime geçmenize imkan veren bu sekmede “Look Around”, “Shake” ve “Drift Bottle” adında üç ilginç özellik bulunuyor.

Look Around, adından da anlaşılacağı gibi etrafınızdaki tanımadığınız kişilerle arkadaşlık kurmanızı sağlıyor. Buraya tıkladığınızda uygulama etrafınızdaki kişileri tarıyor ve yakınınızdakileri listeliyor. Shake ile telefonunuzu salladığınızda o anda sizinle aynı şeyi yapan başka kişilerle tanışma şansına erişiyorsunuz. Drift Bottle ile ise istediğiniz bir mesajı sanal okyanusa bırakmak için güzel bir özellik. WeChat’te gönderdiğiniz bir şişedeki mesaj, mutlaka birileri tarafından cevaplanıyor.

Facebook üyeliğinizle de giriş yapabildiğiniz WeChat, aynı zamanda uluslararası bir atılım içinde. Önceleri sadece Çinlilere has bir uygulama gibi görünen WeChat’te artık Türk kullanıcılarla da karşılaşmanız mümkün. Zira Türkiye operasyonuna başlayan WeChat, yakın bir zamanda ülkemizde de popüler uygulamalar arasındaki yerini alabilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidÇinFacebookWindows 8iOSwhatsapp
Görüş Bildir