Android Kullanımı Giderek Artıyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Android Kullanımı Giderek Artıyor

Android Kullanımı Giderek Artıyor

Android işletim sistemi kullanan tablet ve telefonlar, oyunlarda rakiplerine işte böyle fark attı!

İlk olarak akıllı telefonlar ile başlayan günümüz dokunmatik cihaz teknolojisi, akabinde görücüye çıkan tabletler ile bambaşka bir boyuta taşınmıştı. Dokunmatik ara birim sayesinde cihazla kolay bir şekilde etkileşime geçebiliyor olmaksa, pek tabii oyun yapımcılarının gözünden kaçmadı.

Geçen zaman içerisinde iyiden iyiye gelişen tablet teknolojisi, farklı bir rekabet sektörünü daha gündeme getirdi: Mobil oyun. Uzun süredir birçok firmanın rekabete tutuştuğu bu kolay ulaşılabilir platform, günümüzde öyle bir noktaya geldi ki büyük konsol üreticilerini bile geride bırakmayı başardı.

Yayınlanan yeni bir rapora göreyse Android akıllı telefon ve tabet kullanıcılarının oyunlara harcadıkları vakit, Nintendo 3DS ve Sony PS Vita'nın toplamını geride bırakıyor. Sony ve özellikle Nintendo için daha kötü haberse, Google Play gibi sanal ortamlar üzerinden ulaşılan oyunlara harcanan zamanın miktarında büyük ölçüde artış yaşanırken, el konsolları için üretilen oyunların satışları aynı ölçüde geriledi. Araştırmanın en can alıcı noktasıysa, Google Play üstünlüğünün, Nintendo ve Sony gibi markaların evleri olarak bilinen Asya / Pasifik pazarında yaşandığını göstermesi oldu.

AppAnnie'nin kendi sitesi üzerinden yayınladığı raporun içeriğindeyse şu sözlere yer verildi; "2013'ün ikici çeyreği için yaptığımız araştırmaların net sonucuna göre, tüketicilerin el konsollarından, tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazlara geçiş yaptıklarını biliyoruz ve geçiş bir süre daha davam edeceğe benziyor."

Nintendo'nun bu değişim hakkında ne yapacağı hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyorken, Sony'nin, PS4'ün çıkışı ardından PS Vita fiyatını Amerika için 199 dolar, Avrupa içinse 199 Avro'ya çekeceği konuşuluyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonAndroidDeepMindGoogleSonyoyun
Görüş Bildir