6 Milyarlık Elektrik Harcıyoruz, 10 Milyar Ödüyoruz

-

6 Milyarlık Elektrik Harcıyoruz, 10 Milyar Ödüyoruz

6 Milyarlık Elektrik Harcıyoruz, 10 Milyar Ödüyoruz

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Türkiye'de vatandaşların 6 milyar değerinde elektrik tükettiğini ancak 10 milyar tutarında fatura ödediğini öne sürdü.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların kayıp-kaçak bedeli gibi ek kesintiler nedeniyle fazladan para ödediğini savundu.

''Kayıp-kaçak bedeliyle vatandaşın sırtından bu paralar alınıyor'' diyen Kaya, ''Kaç yıldır kayıp-kaçak bedeli vatandaştan alınıyor. Bu zulmün sona erdirilmesi gerekiyor. Bunun için de elektriğe uzun bir süre zam yapılmaması lazım. Ancak bu şekilde telafi edilebilir'' ifadelerini kullandı.

Kaya, vatandaşların bu tür kesintilerden kurtulması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bu konuda artık bir çalışma yapılmalı ve kayıp-kaçak bedeli ile TRT payının elektrik faturalarından çıkarılması gerekir. Vatandaş, tükettiği elektriğin neredeyse iki katını ödüyor. Türkiye'de vatandaşlar 10 milyar lira civarında elektrik faturası ödedi. Fakat bunun asıl değeri en fazla 6 milyar lira. Vatandaşımız kaçakçının suçunu da ödediği için bu miktar yükseliyor. TRT'nin payını da ödüyoruz yani. Türkiye'de vatandaşların harcadığı elektriğin değeri 6 milyar lira ancak 10 milyar lira para ödüyoruz. Bu çok büyük bir makas ve bir an önce gereği yapılmalı.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

TRTtrtzam
Görüş Bildir