2014-2015 Giyim ve Renk Trend Analizi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

2014-2015 Giyim ve Renk Trend Analizi

2014-2015 Giyim ve Renk Trend Analizi

WGSN'nin Kreatif Kurul Başkanı Catriona MacNab ve Pantone EMEA Bölgesi Yöneticisi Carola Seybold, 2014-2015 sezonunda moda olacak renk ve giyim trendlerini anlattı. Seybold'un açıkladığı moda olacak renk temaları:

  • Making (yapmak-oluşturmak)

Sıcak, esnek ve çağdaş renkler. Kışın şekiller cömert, büyük hacimler var.

  • No limits (sınır yok)

Renklerin dramatik bir kakafonisi var. Renk yoğunluğuna bakınca hem kadın hem erkek kıyafetlerinde katmanlar, çiçekler görülüyor.

  • Voyage (seyahat)

Toprak rengi.. Dünyanın varoluşunun kökenlerine, doğaya iniliyor. Kışa doğru elegan, spor kıyafetler ön planda. Erkeklerde sarı şapkalar var.

  • From beyond (birşeylerin ötesine geçmek)

Evrene yolculuk.. Kaleydeskop gibi renk geçişleri görülüyor. Eski renkler ve geçişler var. Siyah-mor birlikte. Vampir görüntüsü veren çizgiler, renkler ve şekiller ilkesini taşıyor tema.

  • Break through (atılım)

Yeşil ve maviler renk paletinin odak noktası. Tıpkı bir peyzaja bakar gibi? Hayalet bir şehrin görüntüsünü seyredeceksiniz.. Parlak renkler dikkat çekiyor.

2014-2015 GİYİM TRENDLERİ

MacNab'a göre giyim trendlerinde üç tema ön plana çıkıyor: "Industrial Evolution", "Modern Myth", "Rendering Reality"..

  • Industrial Evolution

Sanayi devrimi. Dijital ve analog bir araya getiriliyor. Üç boyutlu yazıcılar kullanılıyor. Farklı fonlar, kesimler, erkek giyiminde çok kombinasyonlar var. İsyankarlık göze çarpıyor. Fotoğraflı tasarımlar revaçta. Endüstri devrimi ve evrimine geçiliyor. Kadınlarda fonksiyonel kıyafetler var. Karmaşık ve şiirsel tasarımlar öne çıkıyor.

  • Modern Myth

Farklı ülkelerin, farklı folklorik hikayeleri anlatılıyor. Geleneksel, el emeği, el işi kıyafetler ruhani bir his veriyor. Bilim-kurgu öğeleri var; özellikle tekstilde. Farklı denim görüntüleri, şallar, el örgüsü kazaklar, dekoratif nakış işlemeleri, rahat silüetler, hacimli, spiritüel görüntüler temanın alt başlıkları.

  • Rendering Reality

Baskılar, özellikle büyük ve dijital baskılar ağırlıkta. Gümüş parıltılar yüzde 15, fotoğrafik baskılar, çizgiler yüzde 100 artıyor. 2013-1014 modasında parkalar yüzde 58 fazlalaşıyor. Bisikletçi ceketleri bir sonraki kışa da yansıyacak. Kürk yakalar, pedli montlar revaçta olacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilimtrend
Görüş Bildir