Yandex'in Tarayıcısı Bugün Görücüye Çıkıyor

 > -

Yandex'in Tarayıcısı Bugün Görücüye Çıkıyor

Yandex'in Tarayıcısı Bugün Görücüye Çıkıyor

Rusya’da arama motoru pazarında %60′ın üzerinde payı bulunan ve Doğu bloğu haricinde faaliyetlerini taşıyacağı ilk ülke olarak geçtiğimiz yıl Türkiye’yi seçen Yandex, bugün yeni tarayıcısını kullanıma açıyor. Türkiye saatiyle 16.00′da görücüye çıkacak olan tarayıcıyı Browser.yandex.com adresinden indirilebilecek.

Yandex.Browser, bulut bazlı bir tarayıcı olacak. Sahip olduğu bulut teknolojisini kullanıcılara tarayıcı deneyimi içerisinde sunmayı hedefleyen şirket tüm Yandex uygulamaları için bir merkez oluşturmayı amaçlıyor.

Yandex’in şirket sayfasından yayınlanan bültende, tarayıcının tüm geliştiricilere açık olacağı dile getiriliyor.

Yandex.Browser’da Chrome’un önderliğinde tarayıcılar tarafından benimsenen adres çubuğunun arama motoru olarak kullanılması özelliği bulunacak. Kullanıcılara Yandex ilk seçenek olarak sunulurken, dilendiği takdirde diğer arama motorları da seçilebilecek.

Yandex.Browser ilk etapta Rusya pazarını hedefliyor. Basın bülteninde dil seçenekleri belirtilmiyor ancak ilk olarak Rusça’nın yanında İngilizce’nin de sunulacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki aylarda tarayıcının Yandex.Tarayıcı ismi ile Türk kullanıcılara sunulmasını da bekleyebiliriz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ChromeRusyaYandex
Görüş Bildir