Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tunceli Üniversitesi'nde ODTÜ Dayağı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yandaş Rektör Üniversitede Terör Estirdi

Yandaş Rektör  Üniversitede Terör Estirdi

Tunceli Üniversitesi’nde bir grup öğrencinin ODTÜ’lü öğrencilerle dayanışma amaçlı astığı afişlere tahammül edemeyen Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ öğrencilerin üzerine polisle saldırdı. Rektörün üniversiteye çağırdığı polisler terör estirdi, 20 öğrenci gözaltına alındı.

Dersimnews.com/Dersim – Geçtiğimiz hafta ODTÜ’deki öğrenci eylemini kınadığı için tepkileri üzerine çeken Tunceli Üniversitesi rektörü bu kez öğrencilerin üzerine polislerle saldırdı.

Rektör Durmuş Boztuğ, öğrencilerin “Rektör Efendisi’nin Öğrenci ODTÜ’nün yanında” yazılı afişi asmak istemesine engel çıkarması ile başlayan gerginlik, polisin öğrencilere sert müdahalesiyle sonuçlandı.

Haberin Tamamı İçin:

Tunceli'de ODTÜ dayağı

Tunceli Üniversitesi'nde ODTÜ nedeniyle asılan afişlere kızan Rektör Durmuş Boztuğ, önce korumalarını ve özel güvenliği, ardından polisi öğrencilerin üzerine yönlendirdi!

Tunceli Üniveristesi’nde, ODTÜ öğrencilerine destek vermek için afiş asan öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ ile tartıştı. Rektör Boztuğ, kantin camına asılan afişin indirilmesini istedi. Ancak, indirilen afişi yeniden asan öğrencilere, Rektör Boztuğ’un talimatıyla kampüse gelen polisler müdahale etti. Gösterilerde 20 öğrenci gözaltına alındı.

Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, ODTÜ öğrencilerine destek için, kantinin dış camlarına, ‘Rektör Efendisi’nin, öğrenciler ODTÜ’nün yanında’, ‘Direnişi büyütmenin tam zamanıdır’ yazılı afiş astı. Bunu öğrenen Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kantinin önüne gelerek, öğrencilerden afişin indirilmesi halinde kendileriyle oturup konuşabileceğini söyledi. Ancak öğrenciler afişi indirmeyeceklerini, bu konuda kararlı olduklarını söylemeleri üzerine Rektör Boztuğ ile öğrenciler arasında tartışma çıktı.

İNDİRİLEN AFİŞİ YENİDEN ASTILAR

Rektör Prof. Dr. Boztuğ, bölgeden uzaklaşınca özel güvenlik görevlileri ve rektörün korumaları ile öğrenciler arasında arbede çıktı. Güvenlik görevlileri afişleri sökünce, öğrenciler de burada beklemeye başladı. Olayın duyulması üzerine kalabalık bir öğrenci grubu daha kantine gelerek slogan atarak, gösterici öğrencilere destek verdi. Öğrenciler yeniden afişleri asarak, "Demokratik hakkımızı kullanıyoruz. Afişleri söktürmeyiz" diye slogan atarak, bekleyişe geçti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Orta Doğu Teknik ÜniversitesiTerörTunceli
Görüş Bildir