Üç Yanlış Bir Taksi Şoförünü Götürecek

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Üç Yanlış Bir Taksi Şoförünü Götürecek

Üç Yanlış Bir Taksi Şoförünü Götürecek

Müşteriler tarafından üç kez şikâyet edilen taksi şoförü meslekten men edilecek..

Taksilerle ilgili yapılacak yeni düzenleme taksi şoförlerine yeni sorumluluklar getiriyor. Kara liste uygulamasıyla müşteriler tarafından üç kez şikâyet edilen taksi şoförü için meslekten men edilmeye varan yaptırımlar uygulanabilecek.

YÜZDE 90 KAYIT ALTINDAYIZ
Taraf’a konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur korsan taksi yasasından sonra taksicilerin sorumluluklarının arttığını belirterek, “İstanbul’da taksicilik yapan şoförler yüzde doksan oranında kayıt altına alındı. Gelen şikâyetler sonucunda ‘Kara liste’ oluşturacağız. Üç defa aynı hatayı yapan taksiciye cezası verilir. Yetki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olacak, cezalar meslekten men edilmeye, sertifika iptaline kadar gidebilir” dedi.

BEYEFENDİ TAKSİCİ GERİ GELECEK
Taksiciler korsan taksiden şikâyetçi, vatandaşın da bazı taksicilerden yoğun şikâyetleri var. Konuyla ilgili konuşun İTEO Başkanı Yahya Uğur, amaçlarının ‘beyefendi taksiciliği’ geri getirmek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Arkadaşlarımızla toplanıp, korsan taksiyi ortaya çıkaran sebepleri önlemek için çalışmalar yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hangi aracın hangi saatte, nerede olduğu, kim tarafından kullanıldığını GPRS aracı ve teknoloji ile tesbit ediyoruz. İstanbul’da taksicilik yapan şoförlerin yüzde doksanı kayıt altına alındı. Gelen şikâyetlerden bir kara liste oluşturacağız. Eğer bir şoför hakkında üç şikâyet geliyorsa, ‘bu şoför bize surat yaptı’ deniyorsa bu şoför bunu yapmış, cezayı hak etmiş demektir” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Büyükşehir Belediyesi
Görüş Bildir