Twitter Profil Tasarımınızı Yenilediniz mi?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Twitter profil tasarımınızı yenilediniz mi?

Twitter profil tasarımınızı yenilediniz mi?

İnternetin mobilden tüketimin gittikçe artmasıyla birlikte ürün sahipleri de tasarımlarını tek bir arayüze oturtmak için ürünlerini sürekli güncelliyor. Ki hatırlarsınız Zuckerberg facebook duvarında son zamanlarda facebook mobil aplikasyonunu güncellediklerini ve en iyisini çıkartmak için çalıştıklarını paylaşmıştı. Sanırım bu sırada Jack’ de boş durmuyor ve twitter’ ı güncelliyordu. Çünkü geçtiğimiz haftalarda twitter uygulamasından girdiğinde kişilerin profilinde bir değişiklik fark etmiştim. Göze daha hoş gelen bu profil kullanımının pcde de test ettiğimde bazı yeniliklerle birlikte bu tasarım değişikliğini uygulanabildiğini gördüm. Aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi profil fotonuzun arkasına bir banner yükleme alanı veriyor ve bu yüklenen banner ile profilinizde yer alan bilgilerinizin olduğu yazılar kaybolmadan şık bir şekilde yerini koruyor.

Bu kullanım ile birlikte bana göre facebook fan sayfalarında yaptığı cover photo değişikliğine çok sert bir cevap oldu. Facebook’ un fan sayfalarında yapıldığı gibi burada da akıllı tasarımlarla birlikte profil fotosu ve bannerını bir birine entegre eden güzel profiller bizi bekliyor. Fakat bu kullanımda aklıma takılan bir konuda eski profilde ücretli verdiği banner alanı ne olacak? Bu banner alanın altına mı konumlandıracak yoksa kaldırdı mı? Benim tahminim kaldırması yönünde çünkü burada free olarak zaten bir alan verilmiş ve gayet büyük olan bu alan ekstra reklam alanına ihtiyaç gerektirmemektedir.

Peki bu yeni profilinizi nasıl yapacaksınız? En üst sağda çark görseli ile yer alan kısımda ayarlar / settings e geliyorsunuz. Daha sonra solda yer alan butonlardan tasarım / design a tıkladığınızda daha öncekinden farklı olarak ”Tasarımı Kişiselleştir” kısmını göreceksiniz. Burada başlık dediği alan belirttiğim profil fotonuzun arkasındaki banner alanıdır. Klasik göz at yükle taktiği ile kolayca yüklememiz mümkün. Bu arada paylaşılan 1200×600 px ebat bilgisiyle de tasarımcıların işini kolaylaştırmışlar.

Twitter’ dan tam çıkarken fark ettiğim bir yenilik daha olmuş. O da en tepede yer alan menu barına ”Ben” butonu gelmesi. Yine bu buton da mobile entegre kullanımı destekleyen bir yenilik olmuş. Mobilde var olan bu buton sayesinde hemen profil sayfamızı görüyorduk ama pc de bir kaç tıklama sayesinde profilimizin görüntüsüne ulaşabiliyorduk. En üst solda yer alan Ana Sayfa / Bağlan / Keşfet butonlarının yanına eklenen ”Ben” butonu ile kullanıcı dostu olma yolunda ilerlediğini düşünüyorum.

Ekleyen FerhatER /Dağ Medya

Bu yazıya yapılan yorumları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0.

Bu yazıya yorum yapabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookMark ZuckerbergTwitter
Görüş Bildir