Türkiye Işıl Işıl: Twitter'ın Gerçek Zamanlı Haritası Çıkarıldı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Twitter'ın Gerçek Zamanlı Haritası Çıkarıldı! | HT

Kullanıcı sayısı 700 milyona yaklaşan ve her gün 50 milyon mesaj atılan Twitter, artık 7/24 harita üzerinde takip edilebilecek.

Fransız yazılım geliştiricisi Franck Ernewein’in hazırladığı Tweetping, dünyanın dört bir yanında atılan tweet’leri gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Tweet aktivitesinin harita üzerindeki parlaklıkla ifade edildiği Tweetping, aynı zamanda gerçek zamanlı istatistikler de sunuyor.

Haritada, ABD’nin Batı Yakası, Batı Avrupa, Türkiye, Endonezya ve Japonya tweet’lerin en aktif olduğu bölgeler olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda, Arap Yarımadası, Güney Amerika’nın kıyı kesimleri ve Çin’in kıyı kesimleri de Twitter kullanıcılarının aktif olduğu bölgeler olarak beliriyor. Kuzey ve Orta Afrika ile Orta Asya ise tweet bakımından karanlığa gömülmüş durumda.

TWITTER’IN DİJİTAL GÖRÜNÜMÜ

Daily Mail’in haberine göre, Tweetping.net, verileri kıtalara göre bölüyor, tweet sayısını, kelimeleri ve karakterleri gösteriyor. İstatistikler, Kuzey-Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya olarak kategorize edilmiş. Kategori tablosunu kapatarak, haritaya daha net bakabiliyorsunuz. Tweetping, sürekli değişen hashtag’leri de gösteriyor.

The Atlantic dergisi, Tweetping’i, ‘ışığın parıtısıyla Twitter’ın dijital hareketlerini ortaya çıkaran harita’ olarak tanımlıyor. Ancak, haritada parıldayan kısımların yanı sıra karanlığa gömülmüş yerler de kendini gösteriyor.

Haberin Tamamı İçin:

Twitter'ın gerçek zamanlı haritası çıkarıldı | Ntvmsnbc

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇinEndonezyaJaponyaKuzey GüneyTwitter
Görüş Bildir