Twitter Algoritmasında Değişikliğe Gidiyor

-

Twitter Algoritmasında Değişikliğe Gidiyor

Twitter Algoritmasında Değişikliğe Gidiyor

Twitter bir süredir kullanıcıların akıp giden içerik içinde kaybolmasını engellemek ve kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek üzerinde çalışıyordu.”Trending topics” de aynı amaçla, kullanıcıların haberleri takip edebilmesini amaçlayarak uygulanmaya başlasa da bu her zaman ilginizi çekecek içeriklerle karşılaşacağınız anlamına gelmiyor. Çok kritik bir gelişme olmadığı sürece de, önemsiz başlıklar tüm günü kaplıyor.

Twitter’ın blogundan yapılan açıklamaya göre Twitter algoritmasında ayar değişikliği yaparak, takip ettikleri kişiler ve nerede olduklarına göre kullanıcıların zevklerine hitap eden başlıkları gösterecek. Blog yazısında şu sözlere yer veriliyor:

Trendler, insanların hakkında konuştukları başıkları (topicleri) takip etmenize yardımcı olur. Tüm dünyadan Trending Topic’leri takip edebildiğiniz gibi, 150’den fazla konumdan birini de seçebilirsiniz. Daha fazla ilginizi çeken başlıkları takip edebilmeniz için Twitter olarak algoritmamızı geliştiriyor ve trendleri konumunuzla takip ettiğiniz kişilere göre uyarlıyoruz.“Discover” sekmesinde “stories” özelliğini tanıtan Twitter’ın amacı pasif şekilde gürültünün içinde kaybolmak yerine, kullanıcıların içerikle etkileşime geçmesini sağlamak.

‘Tailored Trends’ ismi ile lanse edilen bu yeni özellik dün itibariyle kullanıma açıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Twitter
Görüş Bildir