Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'deki Online İş İlanı Servisleri

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye'deki Online İş İlanı Servisleri

Türkiye'deki Online İş İlanı Servisleri

TÜİK’in 2012 Mayıs ayında açıkladığı verilere göre, Türkiye genç nüfusundaki işsizlik oranı yüzde 15.9 olarak belirtiliyor. Çoğunlukla bu kesimi hedefleyen online iş bulma siteleri de bu sebeple ülkemizde oldukça ilgi gören mecraların başında geliyor. Gittikçe daha da kalifiye iş gücüne ihtiyaç duymaya başlayan işletmeler ise çareyi kariyer sitelerine ilan vermekte buluyor. Firmaların verdiği ücretli ilanlar sayesinde, ciddi bir sektör haline dönüşen iş ilanı sitelerini ve Türkiye’deki durumlarını araştırdık.

Doğan Online’ın İş ve eleman ilanları sitesi Yenibiris.com, ülkemizdeki en kapsamlı iş arama platformlarından biri. Sisteminde yer alan 14 milyondan fazla özgeçmiş ile, işletmeler için büyük bir data kaynağı olan sitede bir ayda ortalama 40 bin ilan yayınlanıyor. Gerek çok uluslu büyük şirketler, gerekse orta ve küçük ölçekli girişimlerin ilanlarını adaylarla buluşturan yenibiris.com’da 90 binden fazla kurumsal üye yer almakta. Yüzde 18.47 ile en çok satış-pazarlama alanında ilanın yer aldığı sitede mali işler-finansman ilanları ise yüzde 9.90 ile ikinci sırada yer alıyor. Aylık 1 buçuk milyon tekil kullanıcının ziyaret ettiği platformun ana sayfasında; yeni ve özel ilanlar da ayrı olarak kategorilendirilmiş.

Türkiye’nin en büyük aday veritabanlarından birine sahip insan kaynakları sitesi Kariyer.net 1999 yılında yayın hayatına başladı. Ülkemizdeki ilk online iş bulma platformu olan site, 15 milyondan fazla özgeçmiş ile birçok işverenin ilk başvurduğu adreslerin başında geliyor. 260′ın üzerinde çalışanıyla ülke çapında 11 bölgeye hizmet veren Kariyer.net’in bünyesinde ayrıca, 35 bin üye işveren ile her gün 41 bin ilan paylaşılıyor. Sigortam.net, Gittigidiyor, Neredekal.com, gibi yatırımları bulunan iLab Holding‘in bünyesinde yer alan Kariyer.net, ayrıca her ay 80 sayfalık bir insan kaynakları ve iş dünyası dergisini de çıkarıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Türkiye İstatistik Kurumu
Görüş Bildir