Türk Telekom Sınıfta Kaldı!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türk Telekom Sınıfta Kaldı!

Türk Telekom Sınıfta Kaldı!

Mobil telefon ve internet kullanımı artarken, sabit hatlarda yaşanan sorunlar gözardı edilebiliyor. Oysa, Türkiye'de sabit hatlı telefonlar halen yaygın biçimde ev ve işyerlerinde kullanılıyor. Peki, bu telefonların aboneleri, yeterli hizmeti alabiliyor mu?

Sabit hatlı telefonlarda neredeyse rakipsiz olan Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTAŞ) tarafından sunulan hizmetin kalitesini ölçen Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK), bazı anahtar kriterlerde standartların altına düşüldüğünü gözlemledi.

BTK tarafından yayınlanan resmi bildiriye göre, Türk Telekom 'un bağlantı süresi ölçütüne ait "tüm taleplerin %95'inin yerine getirilmesinde geçen süre" en fazla 4 gün olabilirken, 2012 yılı Mayıs ayında bu süre 4,625 gün , Haziran ayında ise 4,271 gün olarak tespit edildi.

Arıza Giderme de Sıkıntılı

Öte yandan, sabit telefon hizmet kalitesinin bir diğer önemli kriteri olan arıza giderme süresinin de en fazla 48 saat olması gerekirken, Haziran 2012'de bu süre 50,061 saati aştı. Konuyla ilgili BTK tarafından yayınlanan resmi metin ise şu şekilde:

"Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 2012 yılı Nisan-Mayıs-Haziran dönemine ait sabit telefon hizmetine ilişkin hizmet kalitesi ölçümlerin yer aldığı hizmet kalitesi ölçüm tablosu ve tabloya ilişkin açıklama raporu incelenmiş, yapılan inceleme sonucunda; TTAŞ’ın Bağlantı Süresi Ölçütüne ait “Tüm taleplerin %95 inin yerine gerilmesinde geçen süre” verisinin en fazla 4 gün olması gerekirken, 2012 yılı Mayıs ayında 4,625 gün, Haziran ayında 4,271 gün olarak, Arıza Giderme Süresi Ölçütüne ait “Tüm geçerli arızaların en hızlı karşılanan %95 inin giderildiği süre verisinin en fazla 48 saat olması gerekirken, 2012 yılı Haziran ayında 50,061 saat olarak gerçekleştiği görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

:: Sabit hatlı telefon hizmetinden memnun musunuz?

Yazan: Erhan KahramanSDN - ShiftDelete.Net

Güne en taze internet ve yazılım haberlerini hazırlayarak başlayan Erhan, arta kalan zamanlarında ise mali müşavirlik ve matematiksel fizik üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Türk Telekom
Görüş Bildir