Trpe Capital'den Girişimci Üniversiteli Kız Öğrencilere Burs!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Trpe Capital'den Girişimci Üniversiteli Kız Öğrencilere Burs!

Trpe Capital'den Girişimci Üniversiteli Kız Öğrencilere Burs!

TRPE Capital'den Girişimci Üniversiteli Kız Öğrencilere Burs!

Özel Sermaye yönetimi firması TRPE Capital , Girişimci Kız Öğrencileri desteklemek amacıyla, 5 yıl içinde toplam 250,000 TL kaynak kullanmak üzere hazırladığı R-Scholars Burs programını başlattı. R-Scholars , Türkiye’de girişimci olmak isteyen üniversiteli kız öğrencileri destekleyen ve onları girişimciliğin koşullarına hazırlayan bir program.

TRPE Capital şirket ortaklarından Refiye Yazıcı programı şöyle anlatıyor;

“R-Scholars programının adı, şirket ismimizde R harfi ile simgelenen Sorumluluk kelimesinden gelmektedir”. Aynı zamanda Türkiye’deki özel sermaye yönetim firmalarındaki ilk kadın kurucu ortak olan Yazıcı, şöyle devam etti “ TRPE Capital olarak biz, Türkiye’nin geleceğinde kadınların girişimciler olarak çok önemli bir güce sahip olduklarına inanıyoruz. Girişimcilik özel bir vizyon, sonsuz enerji ve tam adanmışlık gerektirir. R-Scholars programını Türkiye’nin parlak kadın girişimcileri için bir gelecek yaratmak ve girişimciliğe adanmış genç kalpler ile zihinleri desteklemek amacıyla yarattık.”

R-Scholars programı üç alanda destek vermeyi amaçlıyor: Mali Yardım: Katılımcılar okul, yurt, yemek veya diğer okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir burs hakkına sahip olurlar. (Her takvim yılı için toplam 3000 TL); Yaz Stajı, katılımcılar için TRPE Capital bünyesinde veya yatırım yaptığı şirketlerden birinde yaz stajı fırsatı oluşturulur; ve Öğrenci Girişimci Hazırlık Programı, katılımcılar TRPE Capital bünyesinde 4 haftalık (girişimcilik iş planlarını detaylandırmak amacıyla) bir programı tecrübe edebilirler.İlgilenen adaylar, R-Scholars websitesinde www.r-scholars.com başvuru yapabilirler. Programın ilk katılımcıları 28 Şubat 2013 tarihinde açıklanacaktır.

TRPE Capital Hakkında TRPE Capital bağımsız bir özel sermaye yöneticisi firmadır. TRPE Türkiye’de hızla büyüyen yenilikçi firmalara yatırım yapmayı hedeflemektedir. Şirket yatırımlarını 4 ana sektörde odaklamıştır.

-Sağlık

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Girişimci
Görüş Bildir