Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Yaz geldi gelecek derken geek'ler için mini tatil rehberi burada...

1. Fotoğraf Makinesi

Cep telefonunuza güvenmeyin. Bir çok tatil yöresi gece eğlenceleri ile ünlü. Bu anları kaybetmek istemeyenlerin eski yöntem olan gerçek fotoğraf makinesine ihtiyaçları var. Optik zoom'lu olanları tercih etmenizi öneririm. Cep telefonları her ne kadar gündüz birbirine çok yakın sonuç verseler de, PureView teknolojili bir telefonunuz yoksa geceleri çektiğiniz fotoğraflar en fazla Geri Dönüşüm Kutusu kalitesinde olacaktır.

2. Tablet

Gündüzleri güneş altında, sahilde bu seçeneği unutun derim. En kalitelisinden en kötüsüne, ekranda yazıları okumak güneş altında, şemsiye altı dahi olsa eziyet. Eğer yanınıza acil durumda kullanmak üzere bir dizüstü götürüyorsanız tablete gerek dahi yok. Ha, e-mürekkeplileri hariç tutuyorum. Kitap okumak için birebir olan mürekkepli tabletler sayıca oldukça az olduklarından bulması zor olabilir. "Kitap okumak" yabancı bir tabir kaldı gerçi...

3. Elektrik uzatma kablosu

Kesinlikle üçlü, dörtlü priz de götürün veya gittiğiniz yerden edinin. Bir çok otelde zaten sayıca kısıtlı prizler, cep telefonu şarjları ile doluyor bile. Hele ki birden fazla yetişkinseniz, şarjları bir gün bile gitmeyen yeni akıllı telefonlar onları dolduracaktır. Ayrıca şöyle bir açık havaya çıkıp dizüstünüzü açmak isterseniz, evin veya odanızdan içinden uzayabilen bir uzatma kablosu hayat kurtaracaktır.

4. Cep telefonunu ekranınız için koruma

Sakın ola cep telefonunuza ön koruma filmi çekmeden tatile çıkmayın, özellikle de sahile gidecekseniz. Kum ve tuz kristalli yapısıyla Gorilla Glass'ı dahi çiziyor. Kumdan mayonuzun içini dahi koruyamadığınızı hesaba katıp, "çantamda bir şey olmaz" demeyin. Tablet götürdüyseniz, onu sahile götürmeyin (bakınız: Madde 2)

5. MP3 Çalar ve müzik arşiviniz

Eğer cep telefonunuzu müzik dinlemek için kullanmayacaksanız, sahilde iyi şeylerden birisi de bir MP3 Çalar veya radyo olacaktır. Sevdiğiniz favori parçaları atlamayın.

6. Uygulamalar

Eğer cep telefonunuzda yüklü değilse; ulaşım firmalarının, gideceğiniz yere özgü turların, uçak kalkış ve havaalanı bilgilerini kapsayan uygulamaları yükleyin. İnternetin her yerde olmayacağını hesaba katarak Çevrimdışı haritaları olan bir navigasyon uygulaması da ayrıca faydalı olabilir.

7. Tabii ki internet paketleri

Eğer halihazırda internet paketiniz yoksa, operatörlerin internet kampanyalarından birini seçin. Wi-Fi hem her yerde ücretsiz bulunamıyor, hem de herkese açık kablosuz ağlar güvenli olmayabilir. En iyisi mi siz kendi operatörünüze güvenin. Eğer dizüstü götürüyorsanız, her operatörde bulunan USB stick'ler size oldukça faydalı olabilir...

Ya da en güzeli, gerçekten tatile gidiyorsanız, bunlardan hiç birini yanınıza almayın... Sahili dinleyin, Facebook ve Twitter dışında arkadaşlar edinin, tüm sene zaman ayırdığınız elektronik cihazlar yerine yanınızdakilere zaman ayırın; en önemlisi beyninizi dinlendirin...

Zaten senede sayılı günler olan tatilinizde işleri "şimdi onlar düşünsün"...

http://twitter.com/sislamoglu

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookKitapTercihTwittercep telefonumüziktatil
Görüş Bildir