Sendikalar Öğretmene Şiddeti Kınadı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sendikalar Öğretmene Şiddeti Kınadı

Sendikalar Öğretmene Şiddeti Kınadı

Muş Anadolu Öğretmen Lisesi’nde, bir velinin öğretmenlere yönelik şiddet eyleminde bulunması, eğitim sendikaları tarafından kınandı. Sendikalar yaptığı ortak açıklamada, öğretmenlerin sahipsiz olmadığını vurguladı.

Muş’ta hizmet veren Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen ve Aktif Eğitim-Sen şubeleri Muş Anadolu Öğretmen Lisesi önünde biraraya gelerek öğretmenlere destek verdi. Kardeşinin pansiyona alınmadığını iddia eden bir kişinin geçtiğimiz hafta okulu basıp, bir öğretmeni darp etmesi ve korku dolu anlar yaşatması, Anadolu Öğretmen Lisesi önünde, yaklaşık 50 kişilik sendika üyeleri tarafından kınandı.

Öğretmenler asla sahipsiz değil

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Bayram Güler, sendikalar adına yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Öğrencisini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka hiçbir amacı olmayan öğretmenler, hemen hemen her gün ülkenin değişik yerlerinde saldırılara uğruyor. Ne yazık ki bu saldırılar bazen ölümle bazen yaralanmayla sonuçlanıyor. Bu sene okullar açılır açılmaz İzmir’de bir kadın öğretmenimiz öğrencisinin saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Geçenlerde Samsun’da bir meslektaşımız bıçaklı saldırıya uğrayıp ciddi şekilde yaralandı. Bu menfur ve üzücü olayların üzerinden çok geçmeden öğretmene yönelik şiddetin son dalgası şu an önünde açıklama yaptığımız Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yaşandı. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, protesto ediyoruz. Bu olay bize göstermiştir ki, bugüne kadar gerek öğretmenlerimizin karşılaştığı gerekse toplumun genelinde gözlemlediğimiz şiddet olayları, eğer gerekli önlemler alınmazsa, ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır. Ancak bazıları öğretmeni hepten sahipsiz zannediyor. Böyle bir algının oluşmasında özellikle Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan ve öğretmeni değersizleştiren açıklamaların etkisi çok fazla. Herkes şunu bilmelidir ki öğretmen asla sahipsiz değildir.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İzmirMuşÖğretmenSamsunolay
Görüş Bildir