Sega'nın Konsol Prototipi 14 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

-

Sega'nın Konsol Prototipi 14 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

Sega'nın Konsol Prototipi 14 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

Pluto üretim aşamasına geçemeden rafa kaldırılmış…

YAZAN

Anıl İşal

Yaklaşık 20 yıldır konsol piyasasına hâkim olan PlayStation ve Xbox’tan önce Sega vardı ancak siz bunu zaten biliyorsunuz. Bilmediğiniz şey ise firmanın gün yüzü görmemiş konsollarından biri olan Pluto . Prototip olarak hazırlanan ve o aşamada kalan konsol 14 yıl sonra fotoğraflarıyla karşımıza çıktı.

Eski bir Sega çalışanı olan Super Magnetic takma adlı kullanıcı, ASSEMblergames forumlarında açtığı konu ile 14 yaşında olan Sega Pluto ’ya dair bilgileri oyuncularla paylaştı. Konsolun Sega Saturn ’ün farklı bir versiyonu olduğunu ve dahili bir NetLink modem barındırdığını söyleyen kullanıcı, ürünün üretim aşamasına geçemediğini belirtti. Hali hazırda çalışır durumda olan Sega Pluto’nun iki oyun kolu girişinin bulunduğu, güç ve yeniden başlatma butonunun yanı sıra flip-Top sürücü diskine sahip olduğu da fotoğraflardan görülebiliyor.

Super Magnetic , arka bölümünde Netlink portlarının yer aldığı konsolun Virtual-On , Sega Rally , Saturn Bomberman ve Daytona USA oyunlarını çalıştırdığını da söylüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriPlaystationXboxoyun
Görüş Bildir