Savarona'yı Basmıştı, Fuhuş Davasında Sanık Oldu!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Savarona'yı Basmıştı, Fuhuş Davasında Sanık Oldu!

Savarona'yı Basmıştı, Fuhuş Davasında Sanık Oldu!

Atatürk'ün yatı Savarona'daki fuhuş operasyonunu yöneten komutan 59 subayın yargılandığı casusluk ve fuhuş davasında sanık oldu.

Askeri casusluk, şantaj ve fuhuş suçlamaları ile İstanbul ve İzmir ’de yürütülen soruşturmada tutuklanan 59 subay arasında Atatürk ’ün yatı Savarona’daki fuhuş operasyonunu düzenleyen denizci komutanın da bulunduğu ortaya çıktı.

Savarona baskını sırasında Sahil Güvenlik bot komutanı olan subayın, fuhuş ve askeri casusluk davası nedeniyle tutuklandığı, CHP milletvekillerinin cezaevi ziyareti ile ortaya çıktı. CHP milletvekilleri Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Tufan Köse, İzmir Askeri Ceza ve Tutukevindeki subaylarla görüştü. Bu isimler arasında yer alan bir denizci subay, Muğla’da görevliyken Savarona’daki fuhuş olayını ortaya çıkaran bot komutanı olduğunu, şimdi ise fuhuş ve casusluk iddiasıyla tutuklandığını söyledi. CHP heyeti ziyaret sonrası hazırladığı raporda bu konuya şöyle değindi:

“Soruşturma kapsamında, neredeyse tüm deniz üs ve fırkateyn komutanları, komodorlar, geleceğin Hava Kuvvetleri Komutanlığı için birbiri ile yarışacak F-16 Filo Komutanları, GATA 'dan bilim adamları, askeri hastane başhekimi, Jandarma Muhabere ve MEBS Başkanlığı subayları, şizofreniye çare bulan bilim adamı, Savarona gemisindeki fuhuş operasyonunu yapan bot komutanı, Milli Gemi ve Milli Torpido projesi yöneticilerine kadar kritik görevdeki subaylar vardır. Ortak özellikleri, her kuvvetten, rütbeden, uzmanlık alanından ve sınıftan eşit ve özenle seçilmiş bir örneklemin parçaları olmalarıdır.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BilimCumhuriyet Halk PartisiİstanbulİzmirMuğlaÖzgür ÖzelSahil Güvenlik
Görüş Bildir