Samsung, Her Şeyinizi Kaydetmek İstiyor

 > 
10PAYLAŞIM

Samsung, Her Şeyinizi Kaydetmek İstiyor!

Samsung, Her Şeyinizi Kaydetmek İstiyor!

Samsung, cebinizle yaptığınız her şeyi ve hatta fazlasını kaydetmek istiyor! Nasıl mı?

Samsung 'un cep kullanıcılarının eylemlerini kaydeden ve bunu diğer uygulamalarla paylaşan yeni bir hizmet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni gizlilik tartışmaları çıkarması muhtemel hizmetin adı, The Information'ın raporuna göre " Context ". Rapora göre yeni hizmet, telefonunuzda bastığınız düğmeleri kaydetmekle kalmıyor, hangi uygulamaların kullanıldığını, telefonun sensörlerinin (mikrofon, kamera...) elde ettiği verileri kaydediyor. Ardından tüm bu veriler, kullanıcılara özel içerik sağlayabilmeleri için uygulama geliştiricilerine sunuluyor.

Context'in Samsung'un satışlarını artırıp artırmayacağı belli olmadığından gerçeğe hiç dönüşmeme ihtimali var. Samsung'un böyle bir hizmete kullanıcıların nasıl bir tepki göstereceğini bilmemesi de, bu durumda etkili.

The Information'ın verdiği bir başka bilgiye göre ise Google ve Samsung, Motorola'nın satılmasından 1 gün önce bir araya gelip Android'in geleceğini , özellikle de üreticilere kişiselleştirme bakımından ne kadar özgürlük sağlanacağını konuştular. Bu toplantının sonucu ise henüz bilinmiyor.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir