Sahte Psikolog İddiası ile Sosyal Medyada Gündem Olan Çağla Düvenci Sönmez

-

Çağla Düvenci Sönmez, özellikle annelerin sosyal medyadan takip ettiği bir anne ve sosyolog. Ancak onunla ilgili iddialar, mesleki anlamda ciddi ithamlar içeriyor. Biz de sosyal medyayı karıştıran bu olayı bir inceleyelim dedik.

Şu aralar sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri de Çağla Düvenci Sönmez. Çünkü iddialara göre o bir psikolog değil ama bu ünvanı kullanıyor.

Olayın sosyal medyada gündem olma sebebi ise Çağla Düvenci Sönmez'in, Instagram'da socialmomm adıyla aktif bir kullanıcı olması. Aynı zamanda blogger da olan Sönmez, kendi internet sitesi üzerinden de danışmanlık sağlıyor.

Peki kimdir Çağla Düvenci Sönmez?

Kendi internet sitesinde yazan bilgiye göre 1987 doğumlu, Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun, üniversiteden sonra kendini çocuk gelişimi ve psikoloji alanında geliştirmiş, anne olunca da bilgilerini pekiştirmiş bir kişi. Kurduğu blogda annelik ve bebeklerle ilgili yazılar yazan Sönmez, daha sonra büyük markalar ve uzman doktorlarla birlikte çalışmaya başlamış.

Not: Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun bilgisi artık sayfasında yer almıyor.

Sosyal medyada yer alan yazıları ve takipçi sayısı sebebiyle birçok programa da katıldı.

Çocuk psikolojisiyle ilgili danışmanlık hizmeti veren Sönmez, gündüz kuşağında yer alan programlarda da bu konuyla ilgili bilgiler veriyor; deneyimlerini aktarıyor.

Instagram'da bulunan bir hesap ise Çağla Düvenci Sönmez'in psikolog olmadığı iddialarını ortaya attı, ve çeşitli yazışmaları yayınladı.

Instamomsavar adlı instagram hesabında Çağla Düvenci Sönmez ile ilgili ortaya atılan iddiaları görmek mümkün. Bunlardan en önemlisi Sönmez'in psikolog olmadığı ve takipçileriyle yaptığı şekilci söylemleri.

Bunun üzerine Çağla Düvenci Sönmez, Instagram ve Snapchat hesabından iddialar ile ilgili yorumlarda bulundu.

Resmi Instagram hesabında da "psikolog" ünvanı bulunan Sönmez, iddialardan sonra bu ibareyi kaldırdı.

Instamomsavar adlı hesaptan paylaşılan maile göre Bilgi Üniversitesi, Sönmez'in Sosyoloji mezunu olduğu bilgisini veriyor.

Çağla Düvenci Sönmez de elbette bu iddialara karşı sessiz kalmıyor.

Aynı bölümden mezun olduğunu ve Sönmez'i daha önce hiç görmediğini iddia edenler de var.

İddialar karşısında Çağla Düvenci Sönmez, Instagram hesabından çift anadal yaptığı bölümlerin diplomalarını uzaktan da olsa paylaştı.

Ve yine iddiaya göre bu diplomalardan biri İngilizce, biri Türkçe. Yani ikisi de tek bir Sosyoloji diploması.

Bu da "Diploma okunmuyor"diyenler için Sönmez'in cevabı:

İddialar bu kadar yoğun olunca haliyle açıklamalar da bitmiyor. Sönmez'in son açıklaması aslında kendisinin blogger olduğu yönünde.

Ama o her tür iddianın, ve diplomalarının arkasında çekinmeden duruyor!

Bakalım bundan sonraki gelişmeler nasıl olacak? Biz de merakla bu işin takipçisi olarak kalacağız.

Sönmez’in, psikolog olmadığı halde, kendisini psikolog olarak tanıtıp haksız kazanç elde ettiği iddiasının Başbakanlığa da bildirildiği bilgisi de gelişmeler arasında.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem.dikmen

Millet bir tane çocuk doğuruyor bebek gelişim uzmanı oluyor. Sonra da böyle keriz silkeliyor.Bunlar diploma da var der ordinaryus oldum da der. Anadolu'da kadınlar Blogger ile çocuk büyütüyor sanki. Prim vermeyin şunlara!!!!

aria-hale

Biz çünkü 4 yıl onca zor dersten geçmek için boşuna uğraşıyoruz, üstüne alanımızda uzmanlaşmak için yüksek lisansı boşuna okuyoruz! Bunlar hemen kolay yoldan sosyoloji okuyayım nasıl olsa aile danışmanı olunuyo kafasında 2 tane kursa da giderim tamam oldum işte psikolog. Ruh sağlığı gibi önemli bir konuda hala bir meslek yasası çıkmazsa olacağı bu tabi!

its_a_cool_name

Hakkında cezai işlem başlatılacakmış. Keşke bütün sahte diplomalılar aynı kaderi paylaşsa diyecem ama bazıları bi tarafından soluyacak. Neyse, "sahte diplomalı kızım sana söyleyeyim, sahte diplomalı başka birisi sen anla" deyim.

lisami

Her İki dert dinleyip takma geçer diyene psikolog gibisin dendiği için çok da şeetmemek gerek.

Gizli Kullanıcı

Şaşırmıyorum artık, atom, foton, hayalet etki nedir bilmez ama kuantum uzmanı.

Başlıklar

InstagramSnapchatannegündem
Görüş Bildir