Yeni Şafak'tan 'Rüşvet' İddiasına Ses Kayıtlı Yanıt

 > -

Reza Zerrab ile Yapılan Görüşmenin Kaydı

Reza Zerrab ile Yapılan Görüşmenin Kaydı

17 Aralık'taki operasyonda gözaltına alınıp daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan işadamı Reza Zerrab'ın Yeni Şafak Gazetesine yönelik olduğu iddia edilen sözleri bazı medya organlarında yer almıştır.

Ekonomi Şefimiz Yakup Kocaman, 11 Ekim 2013 günü saat 17.27'de adı kayıtlı '0555 413 .. ..' numaralı telefon aracılığıyla Reza Zerrab ile 13 Ekim günü gazetemizde yayınlanan haber üzerine bir görüşme yapmıştır. Kocaman, bu görüşmeyi kendi sesini kaydedecek şekilde ses kayıt cihazına kaydetmiştir. Zerrab ise rüşvet istendiği iddiasını, polis tarafından el konulan telefonunda ses kaydı olarak bulunduğunu savcılık ifadesinde beyan etmiştir. Yeni Şafak, elindeki ses kaydını ilgili makamlara, kaydın yapıldığı cihazla birlikte teslim etmeye hazırdır.

Rüşvet iddiasına konu olan haber ise 13 Ekim 2013 günü, 'Türkleaks' başlığı ile manşet haber olarak yayınlanmıştır.

YAKUP KOCAMAN'IN AÇIKLAMASI

Yeni Şafak Ekonomi Şefi Yakup Kocaman, Reza Zerrab ile yaptığı görüşme ve çeşitli medya organlarında yayınlanan iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

'13 Ekim Pazar günü Yeni Şafak gazetesinin manşetinde 'Turkleaks' başlığıyla yayınlanan haberimin araştırma süreci kapsamında, Reza Zerrab ile 11 Ekim Cuma günü saat 17.27'de, ses kaydında dinleyeceğiniz şekilde 4 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Sayın Reza Zerrab ile hayatımda hiç karşılaşmadım, yüz yüze görüşmedim. Reza Zerrab ile üçüncü şahıslar aracılığıyla da hiçbir irtibatım olmadı. Dinleyeceğiniz ses kaydında yer alan görüşme dışında başka bir telefon görüşmesi de yapmadım. Şahsımı hedef alan iddiada bulunanlar ve maksatlı yayınlarla ilgili hukuki haklarımın saklı olduğunu beyan ederim.'

Yenişafak

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ManşetPolisRüşvet
Görüş Bildir